Po pátečním výjezdu na legendární Mt. Ventoux ve Francii se v neděli večer přesunuli cyklisté do Toskánska a bojovali na podstatně lehčí a především rovnější trati Scarlino Scalo. Odstartovalo 400 cyklistů ze 39 zemí, z toho jich 190 bylo z České republiky.

O celkovém vítězství v kategorii mužů mohl v Itálii rozhodnout Jan Vastl. Hodnotí se tři nejlepší výsledky a Jan Vastl měl na kontě dvě výhry a jedno druhé místo.

Ale čtvrté etapě vládl vítěz úvodního závodu Šumavského maratonu MTB České spořitelny Jan Škarnitzl a srovnal souboj s Vastlem na nerozhodných 2:2. Na italském pobřeží zvítězil Jan Škarnitzl před Martinem Stoškem, který má na kontě dvě druhá a dvě třetí místa, a třetím Lukášem Kopeckým. O vítězi tak rozhodne až dnešní večerní etapa.

Rozhodnuto však je již v kategorii žen. Do souboje s vítězkou prvních dvou závodů Janou Pichlíkovou vstoupila v tom třetím výhrou italská profi závodnice Magnaldiová. Do toskánské etapy však již nenastoupila, Jana Pichlíková byla potřetí nejlepší ženou v cíli a vybojovala si tak v předstihu první místo v celé sérii.

„Tentokrát to byla krásná známá etapa, ale také slušně bolavá. Na trenažeru tady nedostane člověk zadarmo ani metr,“ komentovala s úsměvem čtvrtou etapu závodnice Kross Bike Ranch Teamu.

Seriál ukončí dnes od 18 hodin poslední etapa na 22,36 km na trati z Viles-sur-Auzon do Monieux.

Výsledky 4. etapy: Scarlino Scalo (27,82 km) – Muži: 1. J. Škarnitzl 40:33, 2. M. Stošek – 8, 3. L. Kopecký -37, 4. J. Vastl – 47, 5. J. Šneberger -49, 6. O. Cink -1:21, 7. B. Dobeš (všichni CZE) -2:02. Ženy: 1. J. Pichlíková 47:45, 2. D. Radová -2:25, 3. Z. Kadlecová – 2:55, 4. J. Čábelická -4:31, 5. V. Musilová (všechny CZE) -5:06.