Atraktivní prostředí a velmi zajímavé závody. Tou jsou kulisy ME v raftingu. Část hostí vodácký areál v Českých Budějovicích, část se pojede pod Lipnem. "Pro závod máme vody dost," odpovídal na tradiční dotaz manažer areálu Ondřej Pinkava, který sám usedl do člunu a stal se členem reprezentačním posádky. V dalších týmech byl třeba Zdeněk Boček, nebo Jaroslav Pospíšil, který na přelomu tisíciletí tvořil úspěšnou posádku deblkánoe Pospíšil - Pollert.

První posádky závodníků odstartovaly do závodu ve sprintu a H2H. Mistrovství se zúčastní 64 posádek z 15 zemí. "Účast je velmi kvalitní," přikyvoval Pinkava těsně před startem soutěžní jízdy. "Kdo se na konci prázdnin chystá na výlet po cyklostezce z Budějovic na Hlubokou, určitě ať se u nás zastaví, program mistrovství Evropy je atraktivní," doplnil Ondřej Pinkava.

Program: 24.8. slalom, kanál České Budějovice, 25.8. sjezd, Vyšší Brod, trénink sjezd, Čertovy proudy, 26.8 sjezd, Čertovy proudy Slavnostní vyhlášení vítězů + zakončení šampionátu, kanál České Budějovice.