Pět let strávil Petr Brom v Českých Budějovicích. V roce 2006 přišel z Liberce a stal se hlavním koučem českobudějovického Jihostroje. S jihočeským týmem poté třikrát za sebou vyhrál titul, velmi ceněný zlatý hattrick. Čtvrtá sezona přinesla bronzové medaile, ta poslední pak opět zlaté.

A úspěšný trenér plánoval, že ještě rok pod Černou věží zůstane. Ale vedení VK ČB angažovalo na jeho místo kormidelníka Příbrami a české reprezentace Jana Svobodu. A právě u týmu Kocourů Petr Brom zakotvil. „V srpnu jsme začali přípravu, já ale do Příbrami jezdil už v červnu. Trénovali jsme, víceméně se ještě teď s týmem seznamuji. Zatím tu vše musím hodnotit jen pozitivně,“ tvrdí Brom.

Byl pro vás přestup z Jihostroje do Příbrami velkým skokem?

Mezi Jihostrojem a Příbramí rozdíl je, hlavně co se týče financí. Ale já si nestěžuju, vedení klubu mi vyšlo ve všem vstříc. Jsem tu maximálně spokojen.

Jak vypadá váš kádr, kdo přišel a kdo vás opustil?
Smečař Křesťan míří do ČZU, libero Bence do Francie. Posílil nás Martin Böhm z Kladna a z Brna přišel blokař Leikep. Také jako nahrávač Vítek Rosenbaum. Ještě jsem chtěl doplnit tým o jednoho hráče, ale ne všechno vždy vyjde. Jsem spokojen.

Chtěl jste prý také přilákat některé hráče z Budějovic, u kterých nebylo jisté, zda tu zůstanou. Je to pravda?

Je to tak, ale neřeknu, jací to byli, nechci jim dělat zle.

Jaké cíle vám dalo vedení Příbrami?
Cíle zatím nějakým způsobem určuji já. Máme ambice, chceme se posunout dál. Mám osobní cíle, do kterých se budu snažit hráče tlačit.

A těmi cíli je tedy co?
Být co nejlépe umístěn v základní části, potom dobře zahrát play off. Nechci experimentovat a prohrávat, tlačím kluky do toho, že dlouhodobá část je důležitá. Vítězství přinášejí sebevědomí.

Jak podle vás bude letos vypadat extraliga?
Zase se to rozdělí. Viděl jsem týmy, favorité tu jsou, ale o překvapení nebude nouze. Dostat se mezi prvních šest týmů před play off bude velká fuška.

Co říkáte na posilování Jihostroje?
Já už nejsem trenér Jihostroje (smích).

To ne, ale budou podle vás Budějovičtí hodně silní?
Silní budou určitě. Co se týče extraligy, je to jeden z velkých favoritů. A co říkám na posily? Měl jsem před lety nějakou představu, bylo mi řečeno, že musejí přijít mladí. A teď je to poskládané tak, jak je.

Těšíte se na zápasy proti Českým Budějovicím?
Na to se mě ptá každý novinář. Pro mě to bude normální volejbalový zápas. Ano, byl jsem tam pět let, zaplaťpánbůh za to, bylo tam super, poklona velká. Ale jsem už v Příbrami a budu chtít vyhrát.