Smečař původem z Příbrami v Nancy nasbíral zkušenosti, nyní jedná o dalším angažmá.

Jak hodnotíte svou francouzskou misi?
Byla to dobrá zkušenost, ale nic lehkého. Byl na mě vyvíjen tlak, s trenérem jsme nevycházeli. To byl člověk, který nepatří do volejbalu, byla to lidská karikatura. Měl nás provázet, pomáhat nám, ale ničeho jsme se od něj nedočkali. Ale naštěstí se žena naučila dobře francouzsky, tak to šlo. Život tam je zvláštní, jiná země, jiní lidé. Po volejbalové stránce to bylo trochu hledání. Tým na tom byl fyzicky dobře, ale volejbalově už to bylo horší. Právě to měl napravit trenér, jenže on dělal opak.

A jak se vám hrálo v novém týmu?
Druhou půlku soutěže jsem se chytil a hrál jsem dobře. V každém zápase jsem hrál, snad jen dvakrát jsem střídal. Dělal jsem tam hlavně černou práci, i když jsem musel tým táhnout na smeči. Nahrávač byl hrozný.

Jaké jste měli cíle?

Cíle nám klub nestanovil, byli jsme spíše na amatérské úrovni. Myslelo se asi na střed tabulky, od začátku až do konce jsme ale hráli o záchranu. A ta se nám povedla v posledním zápase. Nebylo to jednoduché, sestupovaly čtyři týmy ze čtrnácti.

V tamějším poháru jste se střetli i s pozdějším vítězem z Tours…
Hostili jsme jednu ze základních skupin. Prohráli jsme s nimi 1:3, ale byl to hezký zápas.

Jaké byla atmosféra při zápasech?
Hala byla zajímavá, taková hezká, ne moc velká. S budějovickou se to srovnávat nedá. Nancy je trochu větší město než Budějovice, byli jsme tak pátý šestý sport v pořadí sledovanosti. Takže tak čtyři sta lidí na nás chodilo.

Okusila i vaše žena, bývalá smečařka PF JČU České Budějovice, francouzskou volejbalovou soutěž?

S tím nám měl právě pomáhat trenér. Měl jí sehnat klub, ve kterém si zahraje, a taky práci. Všechno bylo nadlouho, vykašlal se na nás. Nakonec si manželka díky novým známostem sehnala místo v týmu ve třetí lize. Pro ni to byl velký přínos, naučila se i hodně francouzsky.

Kam budou směřovat dál vaše kroky?
Momentálně nevím. Nabídky nějaké mám, rozjednané mám celkem tři věci. Jedna je už na dobré cestě, jednání už je poměrně daleko, ale ještě nic prozrazovat nebudu.

Máte nabídky z Čech, anebo i ze zahraničí?
Odsud i ze zahraničí. Ale ještě se uvidí.