„Je to naše první letošní cesta do Itálie,“ potvrzuje jezdec Michal Gregor. Italské Fermo je dějištěm závodů mistrovství světa, a tak by Jihočeši měli najít v jeho okolí ideální tréninkové podmínky. „V okruhu padesáti kilometrů tam je asi pět motokrosových tratí,“ vypráví Gregor.

Zatímco v Česku v noci z úterý na středu mrazy dosáhly někde i minus dvaceti stupňů, v Itálii je podle Gregora příjemných patnáct nad nulou. „Snad nám počasí vydrží, předpovědi vypadají dobře, jen ať to vyjde,“ přál si před odpoledním odjezdem.

Team Excel je natěšený. Jezdci si zakoupili nové stroje, všichni odjedou příští sezonu na hondách, a teprve terén v Itálii je po všech stránkách prověří. U Ferma naostro zahájí jezdeckou přípravu na novou sezonu. „Na motorkách jsme ještě pořádně nejezdili. Doteď jsme měli fyzickou přípravu.“

Jenom jednou Jihočeši naložili o víkendu motocykl do auta a vyrazili na Moravu, aby stroje alespoň krátce otestovali. „Všichni jsme měli nové motorky, tak jsme potřebovali vyzkoušet pérování a podobně,“ vysvětlil Gregor.