Baseballisté Sokola Hluboká zvítězili v zahajovacím utkání letošní sezony extraligy. V Ostravě porazili trojnásobného mistra ČR Arrows Ostrava 7:2. Nedělní premiéra před domácím publikem ve sportovně relaxačním areálu na Hluboké musela být odložena kvůli vytrvalému dešti a nezpůsobilému terénu. V premiéře prohráli Hlubočtí s Hrochy Brno 5:6.

Premiéru si v první extraligové sérii odbyl na lavičce Sokola i zkušený americký kouč Timothy Crow.
"S úvodními zápasy našeho týmu v Ostravě jsem spokojený. Vítězství v Opening Night 7:2 prý bylo historicky první, kdy Hluboká porazila v extralize Arrows doma. Hráli jsme velmi dobře, tým držel kvalitními nadhozy japonský import Rui Narasaki, který odházel pět směn, a Štěpán Havlíček, kterého jsme nasadili na závěrečné čtyři směny, aby pohlídal vítězství. Týmová obrana byla velmi dobrá, nedělala chyby a přitom předvedla pár skvělých zásahů od shorta Matěje Vlacha a středopolaře importovaného z USA Camdena Vasqueze. V ofenzivě měl Martin Mužík dva hity a tři RBI a Martin Jiránek dva hity se dvěma RBI. Jako celek si tým vedl velmi dobře, z naší strany to byl dobrý zápas a zasloužené vítězství." Jako nový trenér měl při příchodu na Hlubokou velká očekávání. "Má očekávání jsou vyhrát pokaždé, když nastoupíme na hřiště. Kdo jde do zápasu s tím, že prohraje? Řekl jsem týmu, že jediné, co od nich očekávám, je přicházet každý den s energií a nadšením. Hrajte hru s vášní a hrajte o všech dvacet sedm výher. Každý hráč, který si oblékl dres tato očekávání splnil."

Volejbalový Pohár hejtmana Jihočeského kraje, vyhrálo Gymnázium Česká, pohár předal hejtman osobně
Pohár hejtmana putuje do Gymnázia Česká, na videu máme finálový mečbol

Trenér Hluboké se vrátil i k herním činnostem, na kterých chce pracovat: "Měli jsme možnost pár dní trénovat v Itálii za účasti téměř všech hráčů a dokázali jsme spolu projít řadu herních situací a strategií. Stále je tu několik věcí, kterým se musíme jako tým věnovat, abychom si byli jistí, že jsme připraveni na všechny situace, kterým můžeme ve hře čelit. Ale zatím jde hlavně o to zajistit, abychom byli všichni na stejné vlně a veslovali stejným směrem. Budeme pokračovat ve zdokonalování herních činností a prohlubování společné týmové filozofie."