V restauraci Eden ve Sportovní hale prezident volejbalového klubu Jan Diviš odpovídal na dotazy. „Veřejnost může být opravdu klidná, držitelem licence k nejvyšší tuzemské volejbalové soutěži je občanské sdružení, které je tvořeno všemi členy VK Jihostroj staršími osmnácti let.  Není tedy v rukou jednoho člověka, či generálního partnera," reagovalo vedení klubu na konkrétní dotaz, který navozoval paralelu s děním v hokejovém extraligovém klubu.

Další zásadní zpráva hovoří o změně strategie. Klub dá větší prostor talentům
Složení kádru na příští sezonu jasně napovídá, na jakou cestu se chce nejlepší český klub uplynulého desetiletí vydat. „Budeme jednoznačně sázet na mladší hráče."

Vedení VK Jihostroj Č. Budějovice má před sebou i dlouhodobý cíl. „Chtěli bychom,  aby se tento tým dostal na svůj absolutní vrchol během dvou až tří let. V tu dobu by už snad mohla stát nová volejbalová hala a družstvo by se v ní mělo představit v top formě."

Dalším významným posunem už loni prošla oblast marketingu klubu.  „Něco se povedlo, něco ne. Tak to bývá. Fanoušky mohu ujistit, že pracujeme na návrhu vstupného na příští rok, doufám, že jím fanoušky potěšíme," uvedl Libor Matoušek z marketingové agentury Trima CB. „Doufám, že naše spolupráce bude pokračovat," potvrdil prezident Jan Diviš.