Necelé dvě tisícovky fanoušků držely palce volejbalistům Jihostroje, kteří bojovali o druhý bod ve finálové sérii.

Úvod připomínal houpačku. Liberec vedl 4:1, ale na hvězdu Dukly Jana Hadravu byli Jihočeši skvěle takticky nachystaní – 25:23. Vítězná koncovka dostala halu do varu.

Bohužel ve druhém setu domácí nevydrželi nátlakovu hru až do jeho závěru. Dukla se otřepala, Hadravova levačka začal úřadovat vysoko nad sítí a karta se obrátila – 20:25.

Ve třetím setu svěřenci trenéra Jana Svobody rozehráli skvělou partii. Filip Habr, nahrávač Č. Budějovic, předváděl životní výkon. Nahrával rychle, přesně, a ještě k tomu pro soupeře nečitelně.  A jeho servis? Velká paráda – 22:12 a 25:17.

Liberecký trenér Michal Nekola míchal sestavou, jenže nadšení domácí hráčů a fanoušků nemělo hranic. Jihostroj znovu vedl (15:11) a kráčel za druhým bodem ve finálové sérii.

Jan Svoboda (Jihostroj ČB): „Na Liberec dolehla skvělá atmosféra. Byli jsme určitě lepší na servisu. Liberec sází na taktiku podání – obrana, když mu to nejde, jsme výrazně lepší."

Lubomír Staněk (blokař Jihostroje): "Habr předváděl na servisu, co se jen tak nevidí. Musíme se zkoncentrovat na další zápas."

3. zápas: Jihostroj ČB – Dukla Liberec 3:1 (23, -20, 17,18), rozhodčí Hudík, Labašta, čas: 105 minut, diváků 1930. Jihostroj ČB: Habr, Kriško, Sobotka, Mach, Kuliha, Michálek – libero Hupka. Trenér Jan Svoboda. Dukla Liberec: Janouch, Hadrava, Staněk, Beer, Burrow, Správka – libero Kopáček (Vencovký, Hýský, Řezníček). Trenér Michal Nekola.