"O víkendu si Filip Toul (2007) zpestřil zimní část přípravy a v neděli se zúčastnil 45. ročníku mezinárodního závodu Cross della Vallagarina, Rovereto, Itálie. S náročnou kopcovitou tratí dlouhou 4,6k m, která vedla převážně po vinicích a šotolinovém povrchu, si poradil výborně a v dorostencích skončil na krásném druhém místě.

O vítězství ho v závěrečném finiši připravil Ital Simone Abbatecola, který trať zaběhl za 15:20. Filip byl o tři sekundy pomalejší, třetí Ital Pietro Ruga měl na vítěze ztrátu 21 sekund. Podle jeho slov Filip náročnější závod ještě neběžel…"

V halovém mistrovství ČR v chůzi ve Stromovce byla Ludmila Kozlová z Prachatic třetí v dorostu na 3000 m časem 17:43,13, v juniorech na 5000 m byl rovněž třetí Matěj Nejedlý (ČD) v osobním rekordu 34:06,18. V juniorkách na 3000 m skončila Michaela Plešáková (Sokol) devátá za 19:51,48. Foto: zdroj archiv VLM