Finále volejbalistů pokračovalo druhým utkáním v Českých Budějovicích, které opět slibovalo obrovskou bitvu. Hráči Ostravy na palubovce předváděli, že jejich vítězství nad Libercem nebylo náhodné a zle mistrovi z jihu Čech zatápěli. Jihočeši vstoupili do zápasu výborně, v klidu si vypracovali několikabodový náskok, smečaři Pláteník a Rojas se předháněli, kdo dá větší ránu, a tak první set si na své konto připsali domácí.

Ostravští hráči se ale nenechali zviklat, zlepšili podání a ve druhém setu pro změnu dominovali oni.

Starosti na přihrávce trápily Jihostroj i v dalším průběhu hry. Hostům se rozehrál univerzál Michalovič a domácím nepomohlo ani střídání libera. Trenér Svoboda se snažil změnami v sestavě pomoci svému týmu, ale třetí sadu po zásluze vybojovala Ostrava. Esem ji symbolicky ukončil Michalovič.

Boj o druhý bod ve finálové sérii pokračoval. Hosté měli po celý jeho průběh mírný náskok, ale Jihostroji se podařilo srovnat na 24:24. Domácí neproměnili několik setbolů, nakonec v konce byli hosté šťastnější a zaslouženě vyhráli.

Hlasy po utkání:

Jan Svoboda, Jihostroj: „Já doufám, že dnešní porážka nebude mít vliv na celý průběh finále. Je jasné, že se nebude opakovat loňský průběh, kdy jsme vyhráli 12:0 a ztratili dva sety. Tvrdil jsem po celý rok, že liga je vyrovnaná, také to ukázaly už semifinálové zápasy."

Zdeněk Šmejkal, Ostrava: „Podali jsme bojovnější, agresívnější  výkon. Když se domácí dostali pod tlak, tak nezabojovali. My jsme věděli, že když přidáme na servisu a nebudeme tolik chybovat, tak že můžeme uspět. Myslím, že zaslouženě jsme dneska vyhráli."

Jihostroj České Budějovice – VK Ostrava 1:3 (21 -22, -25, -30), čas:134 minut, rozhodčí: Hudík, Labašta, diváků 2180. Stav série: 1:1

Jihostroj Č. Budějovice: Zapletal, Novotný, Pláteník, Rojas, Mach, Sukuba, libero: Michálek, Juračka (Habr, Kriško, Sobotka). Trenér: Jan Svoboda.

VK Ostrava: Haník, Široký, Wolff, Mauler, Fořt, Michalovič libero: Václavík (Záhorský, Rodek, David). Trenér: Zdeněk Šmejkal.