Sympatická dáma velmi ochotně odpověděla na dotazy Deníku.

Kde a za jaký jihočeský klub hrajete volejbal?
Mateřským klubem je pro mě Hlincovka. Zápasy a tréninky máme ve sportovní hale na Rudolfově.

V jaké soutěži nastupujete?
Aktuálně hraju první ligu juniorek a sbírám zkušenosti v pevní lize žen. Jako bonus hrajeme s Nelly Slavíkovou krajský přebor za Slovan Jindřichův Hradec.

Sportovní liga škol.Zdroj: DeníkNa jakém postu?
Nehraju na jednom postu, trenéři se snaží o mou univerzálnost, ale dominantním postem je pro mě post smečaře. V některých zápasech nastupuji také jako univerzál. V minulé sezoně jsem dokonce dohrávala jako nahrávačka. V hradeckém týmu působím na postu nahrávače.

Jak se vám v sezoně daří?
V juniorské kategorii bojujeme o postup do extraligy, to je pro nás obrovský úspěch. V ženách jsme se poprvé se spoluhráčkami probojovaly mezi nejlepších pět týmů první ligy žen.

Těšíte se na turnaj sportovní ligy škol?
Myslím, že mohu mluvit za celý tým Gymnázia Jana Valeriána Jirsíka, že se na turnaj těšíme. Pro některé z nás je tento turnaj poslední, na kterém můžeme naše gymnázium reprezentovat.

Poslední?
Máme v týmu několik hráček ze čtvrtého ročníku. Další špatnou zprávou pro nás je, že příští rok mohou reprezentovat školu pouze ty, které jsou v nižším než čtvrtém ročníku gymnázia, a tak já a některé další hráčky příští rok nebudeme moci nastoupit do bojů o postup na světový turnaj, který se pořádá jednou za dva roky.

Na co se z turnaje O pohár MŠMT těšíte nejvíc?
Rozhodně na atmosféru téměř domácího prostředí. Vždy je pro nás skvělým zážitkem, když trávíme společné chvíle na turnajích.

Budete mít v hale také kamarády přímo ze školy?
Společně s námi postoupil i klučičí tým, který reprezentuje naše gymnázium, a tak se budeme podporovat při důležitých zápasech. Moc bychom si chtěli přivézt svůj školní fanklub, ale bohužel to nebude možné.

Jaké máte ambice právě pro tento turnaj, kdo bude podle vás největším soupeřem?
Vždy se snažíme o co nejlepší výsledek. Už teď jsme moc spokojené s výsledky, kterých jsme dosáhly. Pokud se nám podaří porazit některého ze soupeřů, budeme také moc rády.

Budou soupeřky kvalitní? Čekají vás v celorepublikové konkurenci náročné zápasy?
Každý tým je v republikovém finále sportovní ligy velmi kvalitní. Uvidíme až na samotném turnaji, jaké soupeřky proti nám nastoupí.

Hrát se bude v Jindřichově Hradci, jak se vám tam líbí sportovní hala?
Já a Nelly hradeckou halu dobře známe, ale myslím, že i pro ostatní je toto prostředí velmi příjemné. Konala se zde i kvalifikace na republikový turnaj, takže máme rozhodně výhodu oproti soupeřům. Tato hala je oblíbená i u české reprezentace a myslím, že díky pořadatelům se turnaj jistě vydaří. Je tu skvělé zázemí, šatny, bufet a také velká tribuna.