Největší pozornost bude poutat jako vždy A - tým mužů ve druhé lize. Ve dvou posledních sezonách obsadili třetí místo. „Logicky nám opět nezbývá než vyhlásit útok na první místo,“ potvrzuje šéf klubu Jiří Kratochvíl. „Druhý být přeci nikdo nechce.“


Jenže se zdá, že tentokrát to Štíři budou mít ve 2. lize - divizi III, mnohem těžší, protože z první ligy spadly Náchod a Jihlava. „Alespoň odehrajeme více kvalitních zápasů, to nám může jenom pomoci,“ tvrdí Jiří Kratochvíl.


Štíři zahájí soutěžv neděliv Jihlavě. Na úvod je čeká ostrý start. Změří síly s 1. FbK Tábor a domácí Jihlavou. „Chceme dvakrát vyhrát. Oba soupeře už jsme několikrát porazili,“ prohlásil šéf Štírů.


K postupu do druhé nejvyšší soutěže má tým dotáhnout nový kapitán Petr Dědič. „Věřím, že se nám to povede,“ uvedl nejproduktivnější hráč v historii klubu.


Štíři v létě posílili. Z Tábora přišel na hostování útočník Tomáš Tlustý a z Gullivers Brno obránce Filip Malík. „Filip je kvalitní posilou, v Brně hrál také druhou ligu. A Tomáš je nadějný mladík, jenž bude bojovat o místo v základní sestavě,“ poznamenal kouč Štírů Jiří Kysel.


Příprava Štírů na novou sezonu začala už v červnu. První zápasy odehráli v srpnu tradičně na největší klubové akci světa Czech Open. Štíři na pražském turnaji navázali na loňský úspěch, když jejich tažení zastavil až pozdější finalista Hattrick Brno. Na cestě turnajem vyřadili i prvoligovou Kopřivnici!
O týden později si Jihočeši zahráli v Sezimově Ústí přípravný zápas s extraligovým Chodovem (4:14). „Jsme hlavně rádi, že si nás Chodov vybral za soupeře. Je dobře, že extraligové týmy o nás vědí, a když přijedou na soustředění na jih Čech, mají zájem si zahrát právě s námi,“ těší Kratochvíla.
Na konci prázdnin se ještě Štíři zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje O pohár města Pelhřimova. „Ve slabší sestavě jsme totálně propadli a skončili na posledním místě,“ informoval trenér Kysel.


Pohárový sen
O minulém víkendu čekalo na Štíry 2. kolo Poháru ČFbU v Rokytnici v Orlických horách. Českobudějovičtí svoji skupinu vyhráli, postoupili do dalšího kola a pomýšlejí na to, že v další fázi by mohli narazit na Tatran Střešovice, suverénně nejlepší tým u nás.


Jenže to musí jihočeský klub zvládnout ještě dvě překážky: porazit DDM Praha 10 a lepšího z dvojice Litvínov – Most. Odměna by byla sladká – dvanáctinásobný český mistr by zavítal do Českých Budějovic! „Je to náš sen,“ přiznal Jiří Kratochvíl.


Loni v poháru Štíři hostili extraligový Liberec, vydařenému utkání tleskalo v hale 270 diváků. „Tohle bychom chtěli zopakovat.“


Počet týmů v klubu se rozrostl o dorostence a elévy B. A trenéři stále nabírají nové zájemce o florbal (více na www.stiricb.wz.cz). „Jako ka〜ždý klub se potýkáme s nedostatkem peněz. Ale i tak se snažíme přivést k florbalu co největší počet dětí,“ řekl Kratochvíl. „Pozici nejsilnějšího jihočeského klubu si chceme udržet i do budoucna,” ujistil na závěr.