Ve 13.00 nastoupí proti sobě florbalistky FBC Ostrava a Děkanky Praha, od 16.00 je na programu finále mužů, ve kterém se střetnou FBC Ostrava a Tatran Střešovice. Duší organizačního štábu je předseda florbalového oddílu FK Slovan Jindřichův Hradec Martin Knobloch.

Proč se narodila myšlenka na pořádání pohárového finále?
Florbal je v Jindřichově Hradci pořád ještě novým sportem. Jsme tu třetím rokem, na ligové úrovni se pohybujeme teprve druhý rok. Hlavním cílem je dostat k nám kvalitní forbal a náš sport zviditelnit.

Společně s organizací významného turnaje získáte i další zkušenosti?
Přesně tak. V jižních Čechách chybí extraligový manšaft. Společně ještě s regionem Vysočina a Plzeňským krajem je tato lokalita republiky florbalově zatím trochu zabitá. Proto je naší velkou motivací, abychom sem přivedli špičkový florbal.

Obecně se tvrdí, že florbal je aktuálně mezi mládeží v ČR nejrozšířenějším sportem. Platí to i o jihu Čech?
Bez pochyby. Je to sport, který je ve školách žádaný ze strany učitelů i dětí. Pro školy je nízkonákladový. Ony si musí zakoupit jen levné sady hokejek a míčky, branky a nic víc. Může se hrát.

Finále poháru České florbalové unie je pražsko – ostravskou záležitostí, kdo je favoritem?
Jako pořadatel si přeju, aby to byl hlavně pro diváky i pro sportovce kvalitní zážitek. Nemám nic proti Ostravě, ale favoritem podle mne je v mužích Tatran Střešovice a v ženách Děkanka Praha.

Pozvete z pozice předsedy FK Slovan Jindřichův Hradec do sportovní haly na nedělní odpoledne všechny fanoušky florbalu?
Určitě. Chceme, aby se diváci dobře bavili, připraven je i bohatý doprovodný program. Chceme maximálně využít krásného prostředí jindřichohradecké sportovní haly. Zvu k nám co nejsrdečněji všechny příznivce sportu z celého kraje.