Proti Liberci je vyslala výhra ve skupině druhého kola poháru, kde si poradili i s druholigovými Vary a prvoligovou Jihlavou. Domácí na svého soupeře, kterému chyběl pouze reprezentační kapitán Nesměra, od první minuty vlétli a po čtvrthodině hry vedli už 3:0! Hosté si s dobře hrajícími Jihočechy nevěděli rady, navíc si vylámali zuby ve stoprocentních šancích na Svatoňovi, který svou svatyni hájil skvěle. I tak se ale chvíli před koncem prosadili.

Došly jim síly

Také ve druhém dějství hráli Štíři s mnohem zkušenějšími Severočechy vyrovnanou partii. Vyburcovala je k tomu trefa Doškáře, který minutu po úvodním hvizdu zvyšoval na 4:1. Stejný časový úsek zbýval do konce třetiny, když snižoval Liberec na rozdíl dvou branek.

Třetí třetina byla pro jihočeskou družinu studenou sprchou. Ti doplatili na horší fyzickou kondici. Hosté tak měli více prostoru na hřišti a během poslední dvacetiminutovky, kterou suverénně ovládli, nastříleli šest branek. Štíři jedinou.

Naděje na postup do další fáze poháru tak zhasly. „Musím skložit poklonu domácím, ti předvedli skvělý výkon. Konečné skóre si ani nezaslouží,“ řekl po utkání trenér Liberce Viktor Kolář. „Podali bojovný výkon a jejich nasazení bylo příkladné, ale veškeré herní činnosti byly na naší straně,“ dodal. Líbil se mu i výkon soupeřova brankáře, jehož výkon označil za bezvadný.

Ke svým svěřencům už tolik chvály nevyslal. „Budějovice jsme podcenili, předvedli jsme nedůstojný výkon,“ zhodnotil.

Branky: 1. Králík (Havelka, 10. Petrů (Morong), 13. Petrů (Dědič), 21. M. Doškář (Havelka), 58. Horník (Petrů) – 19. Křenek (Šavrda), 39. Salát, 44. V. Krupička (Derka), 47. Jakoubek (Salát), 48. Křenek, 51. Major (Derka, 54. V. Krupička (Jakoubek), 60. Marhan (Žilka).