V daleké Rtyni v Podkrkonoší se od 13.20 hodin střetnou s Havlíčkovým Brodem, největším konkurentem v boji o vedoucí příčku ve 2. lize – divizi III. Štíři jsou před šlágrem v tabulce druzí, na dnešního soupeře ztrácejí dva body. Do play off o 1. ligu postoupí jen vítěz! „Proto bereme pouze vítězství,“ podotýká prezident Štírů Jiří Kratochvíl. „I remíza by pro nás byla ztrátou, museli bychom totiž čekat na zaváhání Havlíčkova Brodu,“ chtějí se florbalisté spolehnout sami na sebe a rivala ve vzájemném souboji porazit.

Českobudějovický klub nastoupí k soutěžnímu zápasu po čtyřech týdnech. Naposledy v Kaplici smetl Rtyni 10:0 a přestřílel béčko Pardubic (9:5).

Nezaháleli

Čekání na ligu si Štíři vyplnili přípravnými zápasy s juniory Tatranu Střešovic. „Odehráli jsme dvě kvalitní utkání proti jednomu z nejlepších juniorských týmů v Česku. První jsme vyhráli 4:3, ve druhém podlehli 2:7. S předvedenou hrou jsem byl spokojený,“ zhodnotil kouč Štírů Jiří Kysel přípravu na blížící se duel o čelo tabulky.

V prvním vzájemném duelu sezony, který skončil v Českých Budějovicích nerozhodně (4:4), Havlíčkův Brod ukázal, že spoléhá zejména na obranu.

„Myslím, že tak budou hrát i tentokrát. Bránit na vlastní polovině a vyrážet do protiútoků. A my jim nesmíme dovolit, aby z nich skórovali,“ nastínil Kratochvíl, kudy by mohla vést cesta k úspěchu. Zkušenost z prvního duelu na jihu Čech varuje. „Nesmíme zaváhat a prohrávat 0:3 jako minule,“ zdůrazňuje českobudějovický trenér Kysel.

Bez jedničky

Nepříjemné jistě je, že Štíři jedou do Rtyně bez své brankářské jedničky Martina Svatoně, kterého nepustí mezi tyče pracovní povinnosti. „Ale Josef Macek v sezoně ukázal, že je neméně kvalitní gólman. Věřím, že s ním v brance uspějeme,“ přesvědčuje šéf klubu.

Zápasem s Havlíčkovým Brodem pro Jihočechy hrací den nekončí. Od 16.40 hodin je čeká duel s Duklou Tábor. V listopadu Štíři vyhráli 8:1, ale poslední výsledky Dukly nasvědčují tomu, že výkonnost mužstva roste. „Tento zápas hlavně nesmíme podcenit,“ zdvihá prost Jiří Kratochvíl. „Ale je pravda, že na něj začneme myslet až po Havlíčkově Brodu,“ připustil jedním dechem prezident Štírů.