Napínavou florbalovou bitvu mohli v úterý večer sledovat diváci v českobudějovické Sportovní hale. Domácí FBC Štíři zde hráli pátý rozhodující duel čtvrtfinálové série proti Mukařovu.
V předchozích vzájemných zápasech byl vždy úspěšnější domácí tým a rozhodnutí tak padlo na půdě lépe postaveného celku po základní části skupiny Západ Národní ligy. Tím byly Českých Budějovice.
S Jihočechy to již nevypadalo dobře a dvě minuty před koncem prohrávali 7:9. „Začali jsme nervózně a Mukařov se dostal do vedení. My jsme museli celý zápas dotahovat," popisuje průběh rozhodujícího zápasu hráč Štírů Lukáš Malý.
Jenomže Štírům se podařilo do konce základního hracího času vyrovnat a zápas dospěl do prodloužení.
V nervy drásajícím nastavení se štěstí usmálo na České Budějovice a šťastní Štíři se mohou těšit na semifinále. „Soupeře musela ztracená výhra v závěru nahlodat. Taky si myslím, že na konci odešel i fyzicky. My jsme naopak byli po zvládnuté koncovce zápasu nahoře a v prodloužení jsme si věřili. To asi rozhodlo," říká o dramatickém rozuzlení celé série Lukáš Malý.
Mukařov jako soupeř pro čtvrtfinále na Štíry jednoduše zbyl. Zajímavostí je, že v Národní lize si mohou první tři celky po základní části své soupeře v play-off vybírat. Karlovy Vary, Turnov a Králův Dvůr této možnosti využily a na čtvrté Štíry tak zůstal sedmý Mukařov. „Nikdo s ním nechtěl hrát," říká na adresu loňského vítěze skupiny Západ Národní ligy Malý.
„My jsme našeho soupeře do čtvrtfinále neřešili. Vlastně jsme ani jako čtvrtý tým nemohli. Právo výběru měli jiní," konstatuje. Ve všech pěti utkáních čtvrtfinále padalo hodně branek. „Bylo to trochu jiné než v základní části. Tam dominovaly spíše obrany," překvapuje florbalista Štírů.
Nyní už se Lukáš Malý společně se spoluhráči těší na semifinále.
Právě českobudějovické Štíry si vybral nejlepší celek základní části FB Hurrican Karlovy Vary.
První semifinálový duel se odehraje zítra v Karlových Varech, druhý je na programu v neděli, kdy bude série pokračovat v Českých Budějovicích. Ve Sportovní hale se hraje od 14 hodin.
V základní části sehráli Štíři s Karlovými Vary dva vyrovnané zápasy. V lázeňském městě padli Jihočeši v prodloužení (6:5), doma prohráli 8:9. Vyrovnané souboje očekává Lukáš Malý i nyní. „Uvidíme, kolik budou mít hráčů na střídavý start ze Sparty. Od toho se odvíjí jejich síla," říká před startem semifinále.
A kam až chtějí českobudějovičtí florbalisté dojít? „Vloni jsme skončili v semifinále a letos bychom se rádi dostali dál. Každou sérii chceme vyhrát," je bojovně naladěný Lukáš Malý.