Ačkoli letošní mistrovská derniéra dorostu skončila bez branek, podle slov Zdeňka Procházky zápas nenudil. „Utkání bylo vyrovnané se šancemi na obou stranách. Ve druhém poločase jsme, myslím, měli víc šancí my, ale bohužel jsme z nich nerozhodli zápas v náš prospěch, protože jsme ani ty nejvyloženější příležitosti neproměnili,“ posteskl si trochu trenér Dynama, ale připustil, že Příbram mohla skórovat zrovna tak. „Soupeř zahrozil taky, nastřelil břevno. I z toho důvodu utkání remíza slušela a byla spravedlivá,“ domnívá se Zdeněk Procházka.


O něco víc se tlačili do útoku domácí dorostenci. „My jsme spíš chtěli postupovat do otevřené obrany,“ nastínil taktiku lodivod Dynama. „Několikrát se nám to podařilo, bohužel bez koncovky – to je naše bolest,“ tvrdí českobudějovický trenér, ale za výkon, podtržený ziskem bodu, svůj tým nehaní, ba právě naopak: „Měli jsme v zápase řadu dobrých fotbalových momentů,“ ocenil.


Konec podzimu Dynamu v lize vyšel. Doma vyhrával i nad silnými soupeři, jako je pražská Sparta, venku konečně přerušil sérii porážek a dvakrát si dojel pro bod.


„Závěr podzimu nás dostal do trochu klidnějších vod,“ konstatuje s potěšením Procházka, ale naznačuje, že usnout na vavřínech by bylo velikánskou chybou, kterou si Jihočeši nemohou dovolit. „Soutěž je tak vyrovnaná, že vyhráno ještě nemáme!“ varuje kouč. „Jaro bude ještě hodně složité. Ale základ pro jaro máme, naše výchozí pozice není špatná, takže bychom to měli zvládnout,“ je Procházka optimistou.


Radikální změny v kádru trenér přes zimu neplánuje, nanejvýš prý kosmetické, týkající se jednoho či dvou hráčů. „Mužstvo je třeba stabilizovat, udržet pohromadě, a hlavně je dobře připravit,“ podotýká Procházka, jenž dal svým svěřencům dva týdny volna. Po nich následuje čtrnáctidenní tréninkový blok a v pondělí 5. ledna startuje zimní příprava.


„Zúčastníme se turnaje v Písku, kde se s výjimkou Dynama A mají sejít nejlepší týmy z kraje, a také memoriálu Vlastimila Marečka, který pořádá svaz,“ avizuje trenér Zdeněk Procházka dostatečnou herní praxi během zimních měsíců.