Odchovanec Sokola ČB (3L Team České Budějovice) po startu na mistrovství světa v dlouhém duatlonu (15km běh – 76km kolo – 7,5km běh) uvažuje o zakončení sezony, tento čas by ale ještě rád okořenil dalším atraktivním startem. Dokonce má před sebou už řadu dalších konkrétních plánů. „Závod mistrovství světa se mi nepovedl tak, jak bych si představoval,“ vysvětluje Pavel Frelich narůstající motivaci. „Rád bych si ještě spravil chuť a zaběhl si maraton.“

Kvalitní trénink

V průběhu roku, pokud to pracovní povinnosti Frelichovi umožnily, se českobudějovický atlet velmi pečlivě a poctivě připravoval. „Přece jen bych chtěl naběhané kilometry prodat lépe.“ Po vyčeprávajícím účinkování na duatlonovém mistrovství světa teď musí Frelich hlavně odpočívat. Musí sbírat síly na závěr, který by se mohl odehrát při maratonském závodu. „Nevím ale, jestli se mi podaří zregenerovat natolik, abych mohl reálně pomýšlet na nějaký slušnější čas.“ Frelich považuje za kvalitní výkon v maratonu čas okolo dvou hodin a čtyřiceti minut.

Návrat domů

Pravděpodobně poslední letošní příležitostí bude tradiční maratonský běh ve Filadelfii v polovině listopadu. „Do té doby budu trénovat v USA, do Čech se chystám až koncem listopadu,“ doplnil odchovanec Sokola České Budějovice Pavel Frelich.