České Budějovice - Atraktivní čtvrtfinále extraligy volejbalistů mezi Jihostrojem a Brnem bude dnes v 18.00 zahájeno v Českých Budějovicích.

Nahrávač Brna Ondřej Fučík (26 let) sbíral první zkušenosti  v Českých Budějovicích. Teď bude stát v play off „proti svým".
„Delší dobu jsem byl v Liberci než v Českých Budějovicích, proto vypisuju do šatny prémii jen na Duklu," usmívá se před startem prvního zápasu v play off.
Fučík narostl do  191 cm, váží 88 kg. Je režisérem brněnské hry. Zápas proti Jihostroji sice nebere jako specialitu, nikdy ale nezapomněl, kdy  a kde se volejbal naučil.
„V Českých Budějovicích jsem doma, v hale jsem volejbalově vyrůstal, přijde přítelkyně, dorazí kamarádi, rodina, úplně obyčejný zápas to pro mě není."
Jihostroj Č. Budějovice a Brno změřily síly v letošní extraligové sezoně dvakrát.
V obou vyhrál  favorit 3:1.
„Oba zápasy ale byly vyrovnané.  I v Budějovicích jsme minimálně na bod měli," uvažuje Fučík.
Nahrávač Brna sice věří v dobrý výsledek pro svůj tým, ale dobře si uvědomuje, kdo bude v sérii favoritem. „Po dobu, co jsem v Brně, jsme Jihostroj ještě neporazili," krčí rameny. „Vzhledem k tomu, že Budějovičtí nemají tak skvělou formu, jako měli sezony před tím,  je to pro nás soupeř k hraní víc než loni."
V podobném duchu varoval v sobotu při posledním utkání základní části soutěže své hráče i trenér Jihostroje. „Nečekejte, že nám Brno pomůže v koncovce pěti chybami, musíme si to uhrát sami," burcoval  Jan Svoboda.
Brno přijede do jihočeské metropole s odvahou a touhou po překvapení. „Přesvědčili jsme se, že proti Budějovicím můžeme hrát."
Moravané dnes i zítra budou určitě útočit na hranici rizika. „Nechceme skládat zbraně ještě před bojem."
Na koho si Brněnští budou v dresu Jihostroje dávat největší pozor?  Podle Fučíka se tým musí pečlivě nachystat na Jakuba Novotného. „S ním jsme se v sobotu v obraně nevypořádali. Hrál výborně, asi dobře vidí blok. Příprava na něj sice byla dobrá, ale svým umem uhrál dost balonů."
Ondřej Fučík nabízí i něco málo z taktické kuchyně trenéra Malána. „Není žádné tajemství, že plachtou půjdeme po Tomáši Filovi."