Bývalé Dynamo PCO, který už druhým rokem hraje jen krajskou ligu, favorita ve Sportovní hale dokonale zaskočilo, a to i přesto, že lepší vstup do utkání měli hosté. Jihočeši drželi míč a tlačili se před branku, jenže soupeř dával góly: Danko a Havel zajistili Helasu dvoubrankový náskok. Ale těsně před půlí snížil po akci gólmana Tomáše Lercha (při neustálé power play toho naběhal v poli tam a zpět neskutečně) Martin Jasanský.

Po změně stran dokázal Tex-Color v parádní atmosféře, kterou vytvořila početná skupina mladků a děvčat z mládežnické akademie Dynama, skóre otočit. Nejprve vyrovnal ze skrumáže Muž zápasu gólman Lerch (zaznamenal gól, dvě asistence a pár vyložených šancí soupeře zlikvidoval) a poté po jeho přesném pasu tři minuty před koncem strhl hlavičkou poprvé v utkání vedení na stranu domácích svým druhým gólem Jasanský.

Jenže favorizovaní hosté si v závěru vynutili obrovský tlak a půl minuty před závěrečným klaksonem vyrovnal zblízka Matejov. Tentýž hráč pak v první části prodloužení definitivně rozhodl o postupu Brna do finálového duelu. Přes porážku sklidili i poražení mohutné ovace svých příznivců. „Je to škoda, byli jsme blízko, ale soupeř měl velkou kvalitu,“ uznal gólman Tex-Coloru Tomáš Lerch.

Tex-Color České Budějovice - Helas Brno 3:4 po prodloužení (3:3, 1:2)

Branky: 17. Jasanský (T. Lerch), 36. T. Lerch (Polanský), 37. Jasanský (T. Lerch) – 3. Danko (Cupák), 14. Havel (Perina), 40. Matejov (Zdráhal), 43. Matejov (Cupák). ŽK: 2:2 (J. Hric, T. Lerch - Zdráhal, Poul). Diváci: 300. Rozhodčí: Pelikán a Kaštánek.

Tex-Color: T. Lerch – J. Hric, Hrbáč, Benát, Jasanský, Hačka, Polanský, Pouzar.