Poté, co českobudějovické Dynamo PCO sestoupilo z nejvyšší soutěže (a druhou ligu hrát nebude), je Absolut lídrem jihočeského futsalu. Jako nováček druhé ligy obsadil slušivé třetí místo a dlouho čeřil vody dokonce v boji o příčku nejvyšší.

Absolut letos slaví pětadvacet let od založení klubu. „Vedle bronzové druholigové medaile jsme si pro nás a naše příznivce nadělili ještě tento přátelský duel jako dáreček,“ s úsměvem vysvětluje manažer, trenér a stále ještě také aktivní hráč týmu Radim Staněk.

Právě on stojí za organizací duelu. „Podařilo se mi ho domluvit díky své trenérské stáži, kterou jsem právě v Plzni absolvoval v březnu tohoto roku,“ vysvětluje.

Interobal Plzeň je mistrem republiky z roku 2021, účastníkem futsalové Ligy Mistrů v sezoně 2021/2022 a v uplynulém ročníku nejvyšší soutěže dokráčel až do finále play off, kde po porážce od Chrudimi bral stříbrné medaile.

Kádr Západočechů je nabitý českými a slovenskými reprezentanty, trenérem týmu je na jihu Čech velice dobře známý Marek Kopecký, jenž vede také futsalovou reprezentaci do jednadvaceti let a před lety úspěšně válel v záloze českobudějovického Dynama ve „velkém“ fotbalu.

Zápas odřídí ligoví rozhodčí Libor Kaštánek a Zdeněk Štěrba, vstupné je zdarma a na každého z diváků čeká jeden (ne)alko nápoj zdarma. „Na nějakou dobu je to zřejmě poslední šance vidět v Českých Budějovicích prvoligový futsal,“ zve fanoušky Radim Staněk.