Teprve šestnáctiletý golfový talent z Hluboké nad Vltavou o sobě nechal opět v české špičce slyšet.
Gabriela Roberta Vítů je v šestnácti letech nejlepší kadetkou v ČR.
Mistrovství České republiky se konalo na hřišti na Kunětické Hoře,“ popisuje.
Výkonem 72,75 a 75 (celkem +6) zvítězila způsobem start-cíl o 6 ran.
Na tomto hřišti se golfistce, která na turnaje vyráží z Hluboké nad Vltavou, opravdu daří. „V roce 2013 jsem tento šampionát právě tady vyhrála,“ vrací se, a ráda, o čtyři roky zpět. „Tenkrát to ale bylo v kategorii mladších žákyň.“
V srpnu se na hřišti v Kunětické Hoře odehraje mezinárodní mistrovství České republiky žen ve hře na rány. „Gábi tam bude startovat, pomýšlí na medailové umístění.“
V nejvyšší amatérské soutěži dospělých (Czech Golf Amateur Tour) získala letos také cenný kov. Na druhém turnaji na novém hřišti u Kácova byla třetí. Výsledek: 72,77 a 76 (+9)
Gabriela Roberta Vítů letos dostala od České golfové federace po vynikajících výsledcích dvě karty na turnaj profesionálek. „Měla jsem příležitost porovnat síly s profesionálkami série Letaccess.“ Na prvním turnaji ve švýcarském Gamsu se ještě postup do finálového kola nepodařil. Po kolech 73 a 75 (+4) skončila o ránu za hranicí cutu.
V červnu se konal turnaj této série na hřišti Casa Serena u Kutné Hory. „Tam už se mi postup do finálového kola povedl.“ Výsledek: 73, 75 (+4). „Po dvou kolech jsem byla na sedmatřicátém místě, šanci na lepší umístění zmařil požár klubovny, kvůli kterému bylo finálové kolo zrušeno,“ doplňuje letní kuriozitu.
Jihočeská golfistka pochopitelně nastupuje také v soutěži týmů. I v této golfové disciplíně se jí daří.
Dál je členkou mariánskolázeňského klubu, který už tradičně patří v ČR k nejkvalitnějším. „V soutěžích družstev za klub Royal Golf club Mariánské Lázně jsme po prvních kolech byli na prvním místě,“ vrací se k turnaji, který se konal v Mnichu u Nové Bystřice.
Vítů vyráží také na reprezentační akce. Odletěla s výběrem ČR do 18 let na ME družstev dorostenek do Finska (6 hráček). „Po dvou kolech na rány se vytvoří pavouk turnaje a hraje se jamková hra.“ V okamžiku, kdy Gabriela Roberta Vítů do Finska letěla, platilo: ČR zatím medaili nikdy v historii nezískala.
ME začalo hrou na rány. „Kvůli startu na mistrovství Evropy jsem nestartovala na turnaji České golfové amatérské Tour, který se konal na Hluboké.“
S reprezentací ČR U16 se zúčastní na konci července neoficiálního ME smíšených družstev European Young Masters v Norsku (2 chlapci a 2 dívky). „Pokusíme se obhájit senzační vítězství českého týmu z minulého roku,“ uvažuje. Turnaj se hraje tři kola na rány, sčítají se tři nejlepší výsledky dne. „Dívky hrají i letos ve stejné sestavě, chlapci už museli tým omladit.“