Gabriela finišovala v přípravách na první vrchol sezony. "Tím je turnaj nejvyšší evropské profesionální túry Ladies European Tour - Tipsport Czech Ladies Open v Berouně." Turnaj je určen pro profesionálky a Jihočeška na něj dostala divokou kartu od promotéra turnaje. Prestižní akce proběhla o víkendu. "Byl to vrchol sezony soutěžního ženského golfu na českých hřištích."

Turnajovou sezonu Gabriela zahájila na oblíbeném Slovensku. Turnaj slovenské amatérské túry SKGA ve Weltenu zakončila na druhém místě s výsledkem +5 (po kolech 70,73,78). Na Czech golf open tour v brněnském rezortu Kaskáda po kolech 72.75 a 78 (+8) brala šestou příčku.

Gabriela Roberta VítůGabriela Roberta VítůZdroj: archiv DeníkuNa začátku června zakončila úspěšně druhý ročník Právnické fakulty na UK Praha. "Mohu se už zcela věnovat golfovým povinnostem," popisuje. I když byla zimní příprava ještě částečně ovlivněna covidem, bylo možné ji realizovat v teplých krajích. S Českou golfovou federací jsem se zúčastnila tréninkových kempů v Turecku, mírný průběh letošní zimy nebránil kvalitní přípravě na tuzemských hřištích."

Domácí hřiště je pro talentovanou hráčku v Hluboké nad Vltavou. "Nabízí optimální tréninkové podmínky téměř po celý rok. V posledních letech se navíc výrazně zlepšila kvalita greenů, které jsou kvalitou a rychlostí v top kondici."

Partnerská hřiště GC Hluboká jsou také hodně rozmanitá, takže přípravu lze absolvovat i v kopcovitých terénech. "Ty jsou podobné jako je například hřiště v Berouně." Dalším vrcholem, na který Vítů zaměřuje přípravu, je červencové mistrovství Evropy žen, které se koná v pařížském klubu Saint Germain, na který se vzhledem ke svému umístění ve světovém amatérském žebříčku už kvalifikovala. "Bude to moje třetí účast na turnaji mistrovství Evropy jednotlivců."

Gabriela Roberta Vítů, ČGF žebříček žen 5. místo, světový žebříček WAGR 325. místo, v sezoně 2021 získala 3 tituly - stala se mistryní Rakouska žen, juniorskou mistryní Slovenska a akademickou mistryní ČR.