„Turnaje se ve dvou kategoriích zúčastnilo pětadvacet mladých golfistů,“ upřesnil manažer klubu Antonín Loužek. V kategorii mladších bez HCP hráči své síly změřili na veřejném devítijamkovém hřišti, starší již zkušení hráči s HCP absolvovali plných osmnáct jamek.

Vítězem v kategorii mladších se stal teprve sedmiletý Petr Čech, ve druhé kategorii zvítězil osmnáctiletý golfista Daniel Brýda. Oba jsou členy Golfového klubu Hluboká nad Vltavou.

Nejlepší hráči získali kromě medailí a věcných cen také bonusové body. „Za každou účast na tomto turnaji se hráči připisuje jeden bod a nejlepším bonifikace, při nasbírání dvaceti bodů automaticky postupuje na finálový turnaj v říjnu, kdy se bude hrát o roční členství v Golfovém klubu Hluboká nad Vltavou, horské kolo a spoustu dalších cen.“ Juniorské turnaje pořádá GKHNV vždy jednu neděli v měsíci.

Hlubocký čáp

Pod hlubockým zámkem se uskutečnil také tradiční a velmi oblíbený golfový turnaj Hlubocký čáp. Hrál se pod patronací města Hluboká nad Vltavou. Absolutním vítězem na rány se stal Michal Stecher junior. „Účast byla velmi dobrá,“ pochvaloval si manažer. „Potvrdil se stále zvyšující se zájem o hřiště v Hluboké.“ V současné době si golfisté pochvalují jeho nadprůměrnou kvalitu.

Maraton

Tuto sobotu se odehraje druhý sedmadvacetijamkový maraton. „Hrát se bude na všech sedmadvaceti jamkách, ve hře budou opět hodně atraktivní ceny, hlavně to ale bude prověrka fyzické a herní kondice hráčů,“ říká manažer Loužek.

„O dostatečný přísun tekutin se v průběhu celého dne postará jeden z nejmenovaných pivovarů,“ s úsměvem doplňuje hlubocký golfový manažer Antonín Loužek.