Golf je v poslední době mezi dětmi obrovsky rozšířeným sportem. Nevěříte? Přijďte se podívat pod hlubocký zámek. Právě tam v úterý proběhl atraktivní dětský den s McDonald's. „Sezona je v plném proudu, hrají golfisté od těch nejmenších po nejstarší,“ usmívá se manažer GKHNV Antonín Loužek. V juniorském věku je v hlubockém klubu zaregistrováno sedmdesát hráčů, v přípravce každý den trénuje 40 (!) dětí. „Projevila se i výjimečná nabídka na vstup bez poplatku, už máme jen padesát volných míst.“

Turnaje

Každý víkend se pod zámkem koná turnaj. „Na zájmu golfistů se odráží vynikající kvalita hřiště a jeho redesign, který jsme provedli. Potvrdilo se, že golfisté ho přivítají s velkým nadšením.“

Tuto sobotu se uskuteční turnaj Nescafé, přihlášeno už je 70 hráčů. „Pravidelně probíhají každou středu od dvou hodin turnaje o horské kolo, v pátek od jedné hrajeme HCP s McDonald's.“ Pátého června se pod hlubockým zámkem uskuteční turnaj s Deníkem. „A o den dřív se bude hrát oblíbený noční turnaj se svítícími míči.“ Tato golfová atrakce se loni setkala s maximálním ohlasem. Noční akce byla zakončena ohňostrojem ve tři hodiny ráno.

„A když je hřiště obsazeno turnajem, našim členům vyhovuje, že bezplatně mohou hrát v rakouském klubu ve Weitře,“ připomněl Loužek.

Po hřišti se letos nově pohybují pávi, kteří podtrhují atmosféru zámeckého parku. Nechybějí ani sportovní hvězdy: „Pilně trénují třeba Václav Prospal, Radek Dvořák nebo Karel Poborský,“ vypočítal manažer klubu.