V souvislosti se zahájením sezony manažer klubu Antoní Loužek uvedl: „I letos se chceme zaměřit na výchovu mladých golfistů, připravili jsme pro ně celou řadu akcí.“ Manažerova slova dopadla na úrodnou půdu. Aktivitu jihočeského klubu zaznamenali i v Praze členové vedení České golfové federace. Na jih tak přilétla velmi sympatická zpráva. „Tréninkové centrum mládeže bude na Hluboké.“ V praxi se tak odrazila činnost hlubockých profesionálních trenérů, kteří se mladým talentovaným golfistům věnují už několik let.

„Na výroční konferenci České golfové federace byl našemu Golfovému klubu Hluboká nad Vltavou udělen statut Tréninkového centra mládeže,“ rekapituluje Loužek se spokojeností v hlase. „Tento statut jsme obdrželi na základě dosavadní úspěšné tréninkové práce s mládeží, která se výrazně odráží v jejích herních výsledcích.“ Zohledněno bylo rovněž plnění kritérií, stanovených ČGF, z nichž hlavní je metodická práce s mládeží, dobré herní zázemí, profesionální trenéři a cvičitelé a potřebné finanční prostředky.

Cíle

Hlavním cílem Tréninkového centra mládeže je vybudovat dlouhodobý a funkční systém výchovy dětí, díky kterému se rozšíří juniorská základna, z níž budou moci vyrůstat noví talentovaní hráči. „Dalším cílem je naučit děti hrát golf a umožnit jim se golfem skutečně bavit. Základní znalosti o tomto sportu již teď často patří k požadovanému všeobecnému vzdělání,“ říká Loužek a ve svých úvahách pokračuje: „Pro většinu dětí se golf stane celoživotním koníčkem, pro některé z nich dokonce výkonnostním sportem.“

Profesionálové

Hlubockými trénujícími profesionály jsou pánové Ladislav Ťupa junior a David Šipla, kteří mají mnohaletou trenérskou praxi. Pod jejich dohledem vyrostla již řada úspěšných mladých golfistů.

Program Tréninkového centra mládeže má mnoho forem. Poskytuje individuální trénink, přípravu dětí v malých skupinách. Děti bez HCP mají možnost hrou na akademii získat zkoušku golfové způsobilosti. Pokročilejší děti pak hrají Regionální Tour, ti nejlepší reprezentují klub na celostátních soutěžích družstev a hrají prestižní turnaje.