VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Golfový klub už sbírá první ovoce

Týn nad Vltavou - Prezident klubu Zdeněk Luňáček říká: „Domácí hřiště máme v Sudoměřicích u Bechyně, dobře vycházíme i s dalšími jihočeskými kluby.“

27.11.2008
SDÍLEJ:

Členové golfového klubu Týn nad Vltavou udělali v roce 2008 výrazný výkonnostní pokrok. Dokonce v celorepublikovém měřítku se prosadila Marie Luňáčková na šesté místo. Na snímku zleva Novotný, s pohárem Luňáčková a Tolingerová.Foto: Deník

Přestože golfový klub Týn nad Vltavou nemá své vlastní hřiště, jeho hráči se začínají prosazovat v celorepublikovém mládežnickém měřítku. Prezident klubu Zdeněk Luňáček se snažil najít ke golfu vlastní cestu. „Hlavně jsem se snažil využít poznatky z jiných sportů, třeba z kanoistiky, i v golfu totiž platí, že kdo víc a kvalitněji trénuje, hraje lépe. Tak je to ve všech sportech.“

Je konec roku 2008, jaká bude jeho rekapitulace v golfovém klubu Týn nad Vltavou?
Zúčastňujeme se soutěží v Jihočeském kraji, vyrazili jsme i za jeho hranice. V klubu jsme spokojení.

Dařilo se vám za hranicemi kraje?
Podle mých měřítek určitě. Už v roce 2007 Marie Luňáčková vyhrála ČEZ Tour, byla nejlepší i v dalších turnajích v Jihočeském kraji, letos jsme vyrazili na celostátní turnaje.

Ty jsou důležité především pro vytváření celorepublikového goflového žebříčku,…
…právě. Není to jednoduché. Hraje se na všech místech republiky. Jezdili jsme do Ostravy, do Karlových Varů, v tomto směru byla časová i finanční náročnost poměrně veliká. V žebříčku skončila Marie ve starších žákyních na sedmém místě. To je výborný výsledek. Johana v kategorii mladších byla šestá. A to jsme v mladší kategorii neobsadili všechny turnaje, takže máme určité rezervy. A v příštím roce budou obě zůstávat v těchto věkových kategoriích.

To je tedy další předpoklad úspěchu pro rok 2009. Jak se vám letos vydařil jednorázový turnaj MČR?
Je to jednorázová akce, která ale trvá tři dny. První dva se bojuje prakticky o postup do třetího. Marie byla po prvních dvou dnech pátá, celkově skončila šestá. To je podle mne velmi slušný výkon.

I tady máte perspektivu pro další roky? Pro příští sezonu?
Příští sezonu už bychom chtěli vyrazit v počtu čtyř závodníků. Obsadíme kategorii starších a mladších žákyň. Hlavně ale jde o to, aby k nám děti chodily rády. Aby je to bavilo. Trénink nikdy není jen o drilu, děti musí mít mezi sebou i partu. Na to sázíme.

Jméno Luňáček se dlouhodobě objevuje ve světě kanoistiky. V Týně se dokonce Jan stal mistrem světa juniorů, spolupracujete s Jiskrou?
Samozřejmě. Naši členové jsou i členové kanoistického klubu. Hledáme v tom klady ve fyzické přípravě. Bohužel, dochází k termínovým kolizím. K těm bude postupem času docházet stále častěji, to je jasné. Jak roste výkonnost, závodníci musí sbírat body na kanoistických závodech, ale také potřebujeme, aby objížděli závody v golfu. Jde o to, jak se nám povede vypracovat dobrý kompromis.

Šesté místo v MČR je určitě mezi golfisty příslibem do budoucna…
…to víme. Také předpokládáme, že půjdeme výš a dál. V příštím roce bychom to měli minimálně zopakovat. A přijdou další, kteří mají také vysoké sportovní ambice.

Klub v Týně nad Vltavou byl před časem přijatý do golfové federace, přestože jste neměli své hřiště?
Přesně tak. Nejsme ale úplně bez něj. Domovské máme v Sudomeřicích u Bechyně.

Své hřiště v plánu nemáte?
Takovou ambici opravdu nemáme. Zdá se mi, že hřišť je dost. My se chceme zabývat rozvojem golfových talentů. Zabýváme se rozvojem sportu, který považujeme za rodinný. Chceme se stát nositeli golfové kultury, na menších městech. Doufám, že se nám to podařilo. Třeba v Praze je úplně jiná atmosféra. Nám se snad celkem daří překonat mýtus, že golf je jen pro vyšší vrstvy. To není pravda, hrát tento sport může kdokoli.

Vy k tréninku používáte Akademii?
Ta je pro přípravu naprosto ideální. Chceme dělat golf na malém městě. dokonce přímo v něm. Máme sedmdesát členů. Velká většina je přímo od nás a z blízkého okolí. Akademie v podstatě simuluje velké hřiště. Pro přípravu je opravdu ideální.

V čem konkrétně?
Je to vlastně zmenšenina. Je přímo ve městě na půlhektarovém pozemku, kde jsou jamky, kde je driving, kvalita je nadstandardní, dokonce se tam trénuje lépe než na normálním hřišti. Semknutost dovoluje okamžitou kontrolu, můžete hned opravovat chyby. Já jsem v centru dění, praktikovat můžeme třeba kruhový trénink. Reakce je rychlejší než na velkém hřišti, kde musíte přece jen přecházet mezi jednotlivými stanovišti a navíc naše Akademie je přímo ve městě.

Máte tedy kromě semknutosti na mysli snadnou dostupnost?
Přesně tak. Ta je důležitá. Dostupnost je dobrá třeba na Hluboké, ale pro mládež se často na další hřiště musí dojíždět. To znamená, že dítě tam musí někdo dovézt. Do středu Týna na Akademii dojedete třeba na kole. V příštím roce chceme u nás hrát i miniturnaje, minitréninky. V rámci Vltavotýnského Oranžového roku ČEZ uspořádáme i oficiální turnaje pro veřejnost. Pro začátečníky chystáme Den otevřených dveří. K nám mohou přijít rodiny, aby si vyzkoušely, co golf vlastně je. Součástí tohoto programu bude i mistrovství klubu na rány a jamky.

Autor: Kamil Jáša

27.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Výstavba kanalizace uzavře silnici

Ilustrační foto.

Bezdomovci se museli stěhovat

Muž si ustlal u kolejí, měl velké štěstí

Jindřichův Hradec - Alkohol zřejmě sehrál velkou roli v sobotu večer, když muž usnul u kolejí a zřejmě ho zachytil vlak. Vyvázl se zraněním hlavy.

AKTUALIZOVÁNO

U Semic se stala nehoda. Řidič a dva malí synové jsou vážně zraněni

Písek - V neděli před 14. hodinou se stala na silnici I/20 na trase Písek - ČB nedaleko Semic vážná dopravní nehoda. Čelně se střetla dvě osobní auta - Škoda Octavia a Škoda Felicie. Během nehody došlo ke třem vážným a jednomu lehkému zranění. Na místě zasahoval vrtulník. 

Svědci mohou policii pomoci

České Budějovice - Dopravní policisté ze Skupiny dopravních nehod v Českých Budějovicích prosí případné svědky dopravní nehody o pomoc. K incidentu došlo v rozmezí od 10. října od 17 hodin do 11. října do 8 hodin v Netolické ulici před domem č. p. 1180 v Českých Budějovicích. Dosud neznámý řidič vozidlem nespecifikované značky poškodil zaparkovaný vůz tovární značky Ford Focus šedé barvy. Z místa nehody ujel. Informace můžete policii sdělit na telefonním čísle 158.

Policie vyzývá řidiče nákladního vozidla a svědky o pomoc

Dasný - Policisté z Dopravního inspektorátu policie České republiky v Českých Budějovicích prosí veřejnost o pomoc.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení