Poslední turnaje sezony se nejlepší Jihočešce opravdu povedly.

Gabriela Roberta Vítů je v osmnácti letech reprezentantkou České republiky, svoji velmi vysokou výkonnost potvrdila vítězstvím v ženské kategorii na profesionálním turnaji. „Bylo to grandfinále české PGA Tour, které se konalo už tradičně na Kaskádě,“ usmívá se sympatická dáma, který při rekapitulaci úspěchů má z čeho vybírat.

V turnaji se jí podařilo obhájit loňské vítězství. „V chladném, deštivém a větrném počasí na vítězství stačil výsledek plus sedm.“

V absolutním pořadí (včetně mužů) patří Gabriele za rok 2019 dělené 24. místo.

Díky kartám od České golfové federace měla Gabriela v letošním roce šanci si ve větší míře porovnat výkonnost s evropskými golfovými profesionálkami.

Startovala na pěti turnajích 2. evropské profesionální tour. Ve čtyřech případech se jí povedlo projít cutem do závěrečných finálových kol.

Úspěchy slavila v letošním roce zejména v amatérském golfu. Stala se poprvé vítězkou nejvyšší české individuální série žen - Raiffeissen Czech Golf Amateur Tour.

Gabriela je momentálně nejlepší jihočeskou golfistkou, a to nejen v dorostenecké kategorii, ale i v ženách, o čemž svědčí její umístění v žebříčku.