Soutěžilo se ve čtyřboji volných sestav (se švihadlem, obručí, míčem a stuhou). „Výborně zacvičila Nikola Bečvářová,“ chválí trenérka Pokorná členku Sportovního centra mládeže při SKMG Máj Č.Budějovice. Bečvářová po stoupajícím výkonu obsadila třetí místo za vítěznou Nguen Noc Lan Anh z pražské Hostivaře a Vágnerovou z Bohemians.

Další medaile

Talentovaná českobudějovická gymnastka současně vybojovala další tři medaile za jednotlivá náčiní. V obruči bronz, v míči stříbro a ve cvičení se stuhou se dokonce stala mistryní ČR. „Před rokem přestoupila do českobudějovického klubu z Písku, udělala obrovský kus práce, zaznamenala výkonnostní vzestup,“ hodnotí trenérka. Už v prosinci Bečvářová zvítězila v republikovém testování při výběru do Družstva nadějí a dokázala se začlenit do přípravy na MČR nadějí ve společných skladbách. Tam i startovala, vybojovala se svými kolegyněmi páté místo. „Výrazně se zlepšila především v technice náčiní a dokázala zvládnout čtyři naprosto nové soutěžní sestavy. Náročná technika míče a stuhy pro ni byly před rokem ještě úplnou neznámou. Zaslouží velkou pochvalu za celoroční poctivou tréninkovou práci, kterou spolu se školními povinnostmi v Základní škole Oskara Nedbala musí skloubit s náročným každodenním dojížděním z Protivína,“ konstatovala Ivana Pokorná.

Výborně se prezentovala i Kristýna Souhradová (trenérka Petra Kofroňová), talent z RG Proactive Milevsko. „Po velmi slušném a vyrovnaném výkonu vybojovala celkovou pátou příčku.“

V mladší kategorii závodilo 38 gymnastek roč. narození 1997 a 1998 (sestavy se švihadlem a obručí). Šestnáct nejlepších postoupilo do finále. „Zde předvedly sestavu bez náčiní.“ Do finále se probojovalo všech šest Jihočešek.

Po bezchybném výkonu Aneta Novodvorská (SKMG Máj ČB) vybojovala stříbro ve víceboji (1. Fajová, 3. Purmová (obě Havířov). Novodvorská ještě přidala dvě stříbra a bronz. Čtvrtou příčku ve víceboji a 3. v obruči obsadila Sajtlová (Spartak Písek, trenérka Karlová).

Pátou a šestou pozici vybojovaly Macháčková (nejvýše hodnocená v r.n. 1998) a 6. a Müllerová (obě Máj ČB), jež zaujala rozhodčí především v sestavě bez náčiní (4.) Při prvním startu se prosadila i Vernerová (Máj ČB) – 12. a 14. skončila Strnadová (Písek).

Gymnastky SKMG Máj Č. Budějovice se v letošní sezoně připravovaly pod vedením trenérek Šloufové, Kročákové, Jeřábkové a Pokorné.