Červenková se vrací, v Brně vybojovala stříbro

Brno - Víkendové mistrovství České republiky seniorek první výkonnostní třídy v moderní gymnastice se uskutečnilo v Brně. Velmi očekávané bylo především z důvodu ohlášeného startu aténské olympioničky Dominiky Červenkové.

24.9.2008

Dominika Červenková (vpravo) reprezentovala ČR na OH v Aténách. Po pauze se opět vrací na vrcholovou scénu. Na snímku ze závodů v Brně s Anetou Fujdiarovou.Foto: Deník

„Po více než dvou letech se měla poprvé představit v závodě na republikové úrovni,“ konstatovala trenérka Ivana Pokorná. Závod byl kvalifikací na blížící se MČR mistrovské třídy (4. a 5. 10. v Nitře), kde bude startovat celkem šestnáct nejlepších gymnastek.

Na MČR, které je již tradičně spojeno s mistrovstvím Slovenska, si již loni vybojovaly přímou účast držitelky mistrovské třídy. Mezi devíti nejlepšími gymnastkami měla přímý postup zajištěn i českobudějovická studentka Gymnázia olympijských nadějí Sandra Nahalková, jenže na tréninku špatně došlápla, zlomila si nohu a „přepustila“ tak místo Šimečkové. „O dalších sedmi rozhodovala právě sobotní kvalifikace.“

Návrat na koberec

Z jihu odcestovalo do Brna pět gymnastek. Dominika Červenková, čerstvá absolventka Gymnázia olympijských nadějí v Č. Budějovicích, Aneta Fujdiarová, Karolína Rodová, Tereza Šimáčková a Aneta Hájková. Všechny se představily ve čtyřboji volných sestav. „V konkurenci devatenácti gymnastek se Dominika dokázala prosadit na skvělé druhé místo a vybojovala tak po velmi dlouhé pauze stříbrnou medaili,“ chválila trenérka Pokorná. „Přestože tréninková příprava byla minimální, její výkon a způsob, jakým se dokázala po tak dlouhé době prezentovat divákům a rozhodčím, byl obdivuhodný.“ Dominika přitom vinou srpnové čtrnáctidenní nemoci a z důvodu studijních povinností (včetně maturity) měla tréninkový výpadek. „Kvalifikace na mistrovství v Nitře je teď pro ni velkou výzvou,“ míní trenérka Pokorná. A jak svůj návrat vnímá Červenková? „Závodilo se mi dobře, bylo mi na koberci příjemně,“ rekapituluje brněnský úspěch. Přitom neměla jednoduchou roli. „Začátek byl strašně emotivní, hrála hymna, bylo to pro mě docela složité. A do Nitry už se moc těším.“

Bronz pro Anetu

Výborně zacvičila i Aneta Fujdiarová, která poprvé startovala mezi seniorkami. „Celým závodem prošla vyrovnaně a po zásluze vybojovala bronz.“ I ona si zajistila postup do Nitry.

Jen o jedno místo utekl postup Tereze Šimáčkové, která po půlroční zdravotní pauze výborně naskočila mezi seniorky, kde i ona startovala poprvé. „Osmé místo je pro ni velkým úspěchem.“ Nedařilo se Karolíně Rodové, už zkušené závodnici, která se ve svých sestavách dopustila několika zbytečných chyb v provedení sestav. „Celkové deváté místo je pro ni zklamáním.“ Šimáčková, Fujdiarová a Rodová (SKMG Máj) jsou rovněž studentkami GON v Českých Budějovicích.

Aneta Hájková se při svém prvním startu nevyvarovala chyb a skončila celkově 12.

Mezi rozhodčí MČR byly nominovány Ivana Pokorná a Michaela Šloufová (obě SK Máj ČB). Delegátem byla Iva Hrobská z Humpolce.
Ve dnech 11. a 12.10. uspořádá SKMG Máj tradiční mezinárodní turnaj jednotlivkyň v moderní gymnastice v Českých Budějovicích, tentokráte se odehraje pod názvem RG Máj Cup 2008.

Závod gymnastek v Brně
1. Vendula Zámorská (SK Gity MS Brno) 54,150
2. Dominika Červenková (SK MG Máj ČB) 52, 800
3. Aneta Fujdiarová (SK MG Máj ČB) 48, 375

Autor: Kamil Jáša

24.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
Nový titul Jana Cempírka Nejšťastnější generace je o vlastní cestě a hledání štěstí.

Vyhráli jsme životní jackpot, myslí si spisovatel Cempírek

V lihovaru se nepálí líh od roku 2016, brzy se to možná změní.

Lihovar v Blanici je na prodej, včelařům by se mohlo ulevit

Ve středečním vydání představíme prvňáky ze ZŠ a MŠ v Dubném

Českobudějovicko - I tento týden pokračujeme v seriálu, ve kterém představíme všechny prvňáčky z našeho regionu. Pravidelně, a to vždy ve středečním vydání Deníku, najdete snímky dětí z prvních tříd ze základních škol na Českobudějovicku.

Chceme hrát nátlakový ofenzivní hokej, ujišťuje nový asistent trenéra Luboš Rob

České Budějovice – Poprvé se postavil jako asistent trenéra na střídačku prvního týmu ČEZ Motoru a hned slavil Luboš Rob (47 let) vítězství. Českobudějovičtí hokejisté vyhráli ve WSM lize v Litoměřicích 3:2 a ve středu je čeká další venkovní duel v Praze na Slavii (18).

Hledají muže snědé pleti

České Budějovice – Kriminalisté pátrají po 180 cm vysokém Robertu Oláhovi. Snědý muž váží kolem 90 kg, hnědočerné vlasy má po stranách vystříhané a vylepšené nagelovaným čírem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.