Jedním z vrcholů domácí sezony byl tradiční RG Máj Cup. Jaké je jeho hodnocení s odstupem času?
Byl to výborný závod. Podařilo se nám ho uspořádat také zásluhou Jihočeského kraje. Přijelo hodně zahraničních gymnastek, dorazil i velmi kvalitní klub z Bulharska, konkurence byla opravdu výborná.

Nenarušil závod přípravu na MČR ve společných skladbách?
Ani ne. Mistrovství republiky jednotlivkyň bylo letos pozdě, všechny kluby na tom byly stejně, Teď ale máme na přípravu málo času, musíme makat od rána do večera.

Co konkrétně potřebujete vylepšit?
Všechno. Musí se teď hodně trénovat, aby se vylepšila třeba jistota provedení. Holky se snaží svoji sestavu vyčistit, sehrávají se.

Gymnastika je individuálním sportem, společné skladby ale připomínají spíš kolektivní pojetí?
Určitě. Záleží na každé závodnici, ale dohromady jsou tým. Některé typy holek umí situaci zachraňovat, jiné jsou trochu sólistky. Záleží na osobnosti. Společná skladba je týmovou záležitostí.

Jak konkrétně vypadají společné skladby vašeho klubu?
Letos mají seniorky povinné dvě skladby, přitom na nácvik je opravdu krátký čas. V jedné je společných pět obručí, druhá je smíchaná, jsou v ní tři obruče a dva páry kuželů. Juniorky mají pět stuh, to je hodně těžké, to je masakr. A ročníky narození 1997 a 98, jejich kategorie se jmenuje „déčka“, si mohly vybrat, mají sestavu pro pět obručí.

Autorkou skladby pro juniorky je vaše kolegyně Ivana Pokorná, seniorky a „déčka“ jste si vzala do parády vy osobně. Jaký je váš aktuální program?
V neděli pojedeme do Přerova. Jezdíme na závody, aby se holky vyzávodily. V sobotu byly v Chomutově, seniorky vyhrály, „déčka“ byla na druhém místě. V neděli v Jihlavě závodila jen „déčka,“ skončila na pátém místě. Holky už byly unavené, zkazily jedno ze dvou provedení. Když ale pořádně potrénují, mají určitě na mistrovství republiky šanci na medaili.