Florbaloví vozíčkáři FBC United České Budějovice vyhráli mezinárodní turnaj Prague wheel open. Po svém triumfu v domácí lize potvrdili českobudějovičtí florbalisté na kolech své kvality i na mezinárodním poli. „Kdyby mi někdo před turnajem řekl, že Prague open vyhrajeme,  odpověděl bych mu, že je blázen," kroutil po závěrečném ceremoniálu nevěřícně hlavou Zbyněk Sýkora, jedna z hlavních opor týmu.
Kvalita turnaje se každým rokem zvedá. Předloni skončil FBC United  ve finále, minulý rok považovali jeho hráči za velký úspěch zisk bronzových medailí. „Úroveň turnaje je čím dál tím vyšší. Je znát, že všechny týmy berou turnaj prestižně a podle toho se i poctivě připravují," potvrzuje Sýkora.
S přehnanými ambicemi neodjížděli na turnaj handicapovaní florbalisté ani letos. „Určitě budeme bojovat o co nejlepší umístění, ale především si všichni chceme zahrát dobrý florbal a turnaj si užít," shodovali se před odjezdem všichni hráči United.
Deset účastníků turnaje bylo rozděleno do dvou skupin a pro Jihočechy začal turnaj pěkně zostra, když se hned na úvod utkali s vítězem loňského ročníku Nacka HI ze Švédska. FBC United neuspěli, stejně jako v dalším utkání proti polskému Wheel Wolf.
Po následné remíze   s holandským týmem Kennemer Keien měli Českobudějovičtí nůž na krku. Ve svém posledním utkání ve skupině museli nutně porazit ComAp Praha, jinak hrozilo předčasné loučení s turnajem. To se podařilo, ani pak ovšem neměl FBC United ještě vyhráno.  Jeho hráči pak s napětím sledovali závěrečný souboj ve skupině mezi ComAp Praha a Wheel Wolf. Jasná výhra Poláků v poměru 6:0 rozhodla o tom, že Jihočeši budou na turnaji pokračovat dál.
České Budějovice obsadily ve skupině čtvrté, tedy poslední postupové, místo a ve čtvrtfinále se utkaly se suverénním vítězem druhé skupiny Doingem SV Zoetermeer.
Nizozemci ztratili jediný bod s výběrem Švýcarska a ve čtyřech utkáních dosáhli impozantního skóre 24:1. Také v zápase proti FBC United byli Holanďané papírovými favority, jenže narazili na tým, který se po neslaných nemastných výkonech ve skupině dostal do vynikající formy. Jihočeši vyhráli 3:0 a postoupili do semifinále.
S jídlem roste chuť a   florbalisté FBC United začali pomýšlet na příčky nejvyšší. Semifinálový duel proti dalšímu holandskému týmu Kennemer Keien pro ně nezačal nejlépe, ovšem v prostřední části hry Jihočeši vývoj utkání obrátili  a po výhře 4:2 se radovali z postupu do finále.
„Rozhodujícím faktorem, který přispěl ke   zlepšení našeho herního projevu, byl jednoznačně příjezd Franty Šindeláře, který nám v úvodních dnech turnaje chyběl. Jeho přítomnost pak byla v útočné fázi hodně znát," vyzdvihuje přínos spoluhráče Sýkora.
Šindelář byl skutečně k nezastavení, dával góly, nahrával a jeho dvě branky rozhodly i finálový duel proti Wheel Wolf.
Florbalisté United vyhráli 3:1 a po zásluze zvedli nad hlavu cennou trofej. „Máme z toho obrovskou radost. Ve skupině se nám tolik nevedlo, ale na druhou stranu je nutné dodat, že byla určitě těžší než ta druhá. Vždyť první čtyři týmy se dostaly na turnaji nejdál a obsadily také první čtyři místa na turnaji," netají se velkou spokojeností Zbyněk Sýkora.
Handicapovaní florbalisté FBC United děkují Jihočeskému kraji, díky jehož podpoře se mohli mezinárodního turnaje zúčastnit.

Výsledky FBC United: Skupina: Nacka HI – FBC United ČB 3:1, Wheel Wolf – FBC United ČB 2:1, FBC United ČB – Kennemer Keien 1:1 a FBC United ČB – ComAp Praha 2:0
Čtvrtfinále: FBC United ČB – Doing 3:0, Semifinále: Kennemer Keien – FBC United ČB 2:4, Finále: Wheel Wolf – FBC United ČB 1:3

Konečná tabulka
1.  FBC United České Budějovice
2. Wheel Wolf (Polsko)
3. Nacka HI (Švédsko)
4. Kennemer Keien (Nizozemsko)
5. Tatran Střešovice
6. Doing SV Zoetermeer (NL)
7. Basset Most

8. Team Switzerland