„Motocykloví závodníci z celé republiky se budou snažit vyjet padesátimetrový krpál plný nejrůznějších překážek,“ naznačuje jednoduchý scénář závodu jeho ředitel Evžen Zadražil.

Na startu nebude chybět nejúspěšnější jezdec celé jeho historie, mnohonásobný mezinárodní mistr republiky v motokrosu a momentálně nejlepší český motocyklový závodník dakarské rallye Martin Michek.

Jeho největším soupeřem mu bude loňský vítěz a hardendurový specialista Roman Körber startující za domácí Motosport Chýnov. Závodit se bude v kategoriích Motokros+enduro, Trial, ČZ+Jawa a Děti do 15 let.

Sobotní jubilejní ročník navštíví i první vítěz chýnovského klání z roku 1981, strakonický matador Jiří Hynek. „Když prý ho nebude nic bolet, zkusí se dokonce postavit na start kategorie ČZ,“ s úsměvem slibuje Zadražil.

Na startu South Bohemia Classic nechyběl ani legendární žokej Josef Váňa.
OBRAZEM: Českobudějovické náměstí zaplavily skutečné automobilové skvosty

V kategorii ČZ+Jawa se pod kopec postaví se svým fichtlem i bývalý hokejista NHL Martin Hanzal. Své zcela originální závodní silniční Eso z padesátých let divákům nastartuje a předvede člen chýnovského Veterán Klubu Jan Pták. „Vstupenky budou slosovány o zajímavé ceny a fanoušci motoristického sportu se mohou těšit i na autogramiády zajímavých osobností,“ dodává Zadražil.

Tréninky začínají v Chýnově v sobotu v 9:30, start závodu je pak plánován na 13. hodinu. „Bude zajištěno bohaté občerstvení a zajímavý doprovodný program. Kdo má rád adrenalinovou zábavu, rozhodně si nenechte tuto akci s největší tradicí v celé České republice ujít,“ láká fanoušky ředitel závodu.

Večer se od 20 hodin uskuteční oldies diskotéka v sále chýnovského Kulturního domu. Kdo se prokáže vstupenkou z odpoledního Strmého vrchu, bude mít na diskotéku vstup zdarma.