O jedno postupové místo se mezi sebou střetly tři týmy: domácí DHK – D Pardubice, Loko ČB a Lokomotiva Cheb. K prvnímu utkání Jihočešky narazily na domácí celek Pardubic (34:25). Po vyrovnaném a oboustranně lehce nervózním začátku Lokotka zlepšila obranu. Několik minut nedovolila soupeři skórovat a sama zakončovala rychlé protiútoky, které Pardubice nedokázaly ubránit. Lokotka díky tomu brzy odskočila na osmibrankové vedení a tento rozdíl si udržela až do konce.

Po hodinové přestávce budějovické hráčky nastoupily k duelu s Loko Cheb. Ve 12. min. bylo o osudu zápasu rozhodnuto, protože Jihočešky vedly už 11:3! Důrazná, takřka nepropustná obrana v kombinaci s rychlými protiútoky na Cheb platila. I když tomu konečný výsledek neodpovídá, obraz hry byl jednoznačný a v posledních minutách tým Loko ČB kontroloval výsledek, radujíce se z úspěchu: Loko ČB – Loko Cheb 31:27!

Liga je doma

Dorostenky ze Suchého Vrbného udělaly házené na Lokomotivě dobré jméno. „Rádi bychom děvčatům našeho týmu poděkovali za předvedené výkony a přístup k přípravě i samotným zápasům,“ vzkazují trenéři Michal Kotvald a Jan Zelenka. A zároveň zvou příznivce sportu na I. ligu, kterou házenkářky v Pardubicích vybojovaly. „Zavítají k nám takové bašty ženské házené jako Olomouc nebo Zlín,“ těší se oba trenéři.

FAKTA: Loko ČB – DHK-D Pardubice 34:25 (17-9). Sestava a střelci vítězů: Poláčková, Bezpalcová, Rokajová (branka), Zelenková 12, Mašková 6, Vithová 5, Jiránková 4, Rusfelová 4, Provázková 3, Kubíková, Vančurová, Kubelová, Václavková, Korunková. Vyloučení 4:7, ŽK 1:1, ČK 1:0. Sedmičky 13/10 – 5/3. Diváci: 156.

Loko Cheb – Loko ČB 27:31 (10:19). Sestava a střelci vítězů: Poláčková, Bezpalcová, Rokajová (branka), Zelenková 8, Vithová 6, Provázková 5, Vančurová 4, Mašková 3, Václavková 2, Kubelová 1, Korunková 1, Jiránková 1, Rusfelová, Kubíková. Vyloučení 4:2, ŽK 3:2, sedmičky 3/2 – 9/7. Diváci: 102.