Po odchodu Kejvala do Sezimova Ústí se před přípravou k týmu připojí jedenadvacetiletý Michal Naimann. S třicetinásobným mistrem České republiky se Třeboňští dohodli na jeho přestupu. „Už je to stoprocentní, s Duklou Praha i hráčem jsme dohodnuti,“ sdělil Vrchota. „Michal je vysoký nadějný hráč, v Dukle ale nedostával tolik příležitostí. Chtěl ale hlavně hrát, tak jde k nám,“ dodává.

Perspektivní levá spojka by měla nahradit zkušeného Vladislava Jordáka, který by měl u týmu fungovat už jen jako trenér. Stejně jako ve druhé polovině loňského ročníku, kdy musel na operaci s kolenem. „Chtěl jsem, aby Láďa ještě hrál alespoň jednu sezonu. Jeho zdravotní stav mu to ale asi nedovolí,“ mrzí předsedu klubu. „Naimann hraje stejný post jako Láďa Jordák, měl by jej nahradit ne zkušeností, ale bojovností, elánem, nasazením.“

Překvapili

Třeboňský klub jednal i s jinými hráči, na další úlovek v síti to ale nevypadá. „Máme ale také šikovný mladší dorost, který skončil třetí v republice, to je příslib do budoucna,“ věří Josef Vrchota.

Tým by i nadále mělo vést duo Karel Petržala – Vladislav Jordák. Už v červnu začali připravovat své svěřence na extraligový ročník 2008/2009. „Zdravé jádro týmu trénovalo už spolu. Těch sedm osm lidí mě hodně překvapilo, dali tomu sto procent. Postavili se k tomu zodpovědně,“ těší Jordáka.

Hodně hrát

Ten spolu s kolegou Petržalou naplánoval přípravu na blížící se sezonu. „Od třicátého července máme soustředení tady ve sportcentru Doubí, kde by se měl celý tým poznat, hlavně nové hráče, zaměříme se hlavně na dynamiku,“ informuje.

Zlepšit obranu, hrát zodpovědněji dopředu. Takové plány má s týmem. „Od srpna především dynamická příprava. Budeme hodně hrát, každý víkend bych chtěl, abychom odehráli turnaj,“ nabízí Jordák pohled do své knihy receptů, jak uspět v další sezoně. „Hlavní recept je ale ten, že se musí kluci zlepšit v přístupu k tréninku. Někteří už to dokázali, pochopili, že je to jen o tréninku. Patří jim za to, co odvedli v červnu, dík. Jestli to bude záležet na mně, tito kluci by měli hrát,“ říká dlouholetá opora Třeboně.

Vyhrávat

Vyhnout by se chtěli jihočeští házenkáři nepříznivému začátku, jaký je potkal loni. „Začátek sezony musíme zvládnout. Musíme stoprocentně bodovat, protože bude li to stejný scénář, budebe se opět topit v prohrách,“ uvědomuje si trenér Jordák. „Musíme chtít vyhrávat. Já chci vyhrávat a je mi jedno, za jakou cenu!“

Donedávna bývalý hráč Jiskry věří, že po hubených letech už se letos musí dostavit úspěch. „Družstvo má optimální věk, projevit už se to musí. Čtyři roky se tu na něj čeká, myslím, že to přijde,“ míní kouč. Na start extraligy se už prý nemůže dočkat. „Těším se opravdu hodně, ale jsem také trochu nervozní,“ podotýká Jordák.

Jedničkou Jareš

Hodně se u rybníka Svět spekulovalo o slabině na brankářském postu. Jedničkou mezi tyčemi by i nadále měl být Jakub Jareš. „Měl by chytat jako jednička. Má za sebou jeden odchytaný rok v extralize, to b y se na něm mělo podepsat. I když lidé říkají, že potřebujeme brankáře, myslím si, že to musí na něm být znát. Já bych mu důvěru dal. Zaslouží si ji za to, jak nyní k tomu přistupuje,“ tvrdí Vladislav Jordák. O pozici dvojky měli svést souboj mladý Jan Brcháň, jenž přichází z dorostu a o deset let starší Pavel Šimánek. „Více přiležitostí by měl ale dostat Brcháň,“ podotýká trenér.