Pak se ale Jihočeši, podpořeni několika výtečnými zákroky jedenadvacetiletého Jareše v brance, začali lehce prosazovat z rychlých protiútoků (8:6), výborně fungovala obrana dirigovaná zkušenými borci Šulcem a Jordákem.

Dobrá obrana

Po zákeřném zákroku hostujícího brankáře na Šulce téměř na polovině hřiště navíc měli možnost zvýšit náskok v početní převaze. Jenže se ani jednou neprosadili, naopak Zubří bylo v proměňování šancí stoprocentní (8:9). Poté se přes celé hřiště trefil domácí gólman Jareš, dalšími třemi zásahy se do konce poločasu blýskl Jordák. „V prvním poločase jsme stejně jako v Plzni dobře bránili,“ poznamenal trenér Petržala.


Po změně stran čaroval v brance hostující Malina, který během osmi minut pustil za záda jen jedinou střelu Třeboňských. Od 9. minuty hrál domácí tým opět s jedním mužem navíc, ale na výborném Malinovi si znovu vylámal zuby. Ještě ve dvanácté minutě si udržovala Třeboň vedení 15:14, její obrana byla stejně neprostupná jako v první části utkání, ale poté následoval malý výpadek, díky kterému odskočilo Zubří na 15:17. Ve 20. minutě už vedlo rozdílem tří branek.

Zubří trestalo

Díky třem velmi pohledným útočným akcím ještě srovnali svěřenci trenéra Petržaly na 19:19, závěr si ale špatnými přihrávkami pokazili sami. Třeboňští příznivci jen nevěřícně kroutili hlavami nad nepochopitelnými přihrávkami Šulce nebo střeleckými pokusy Mošovského z dálky, Zubří chyby trestalo.

Jako v Plzni

Poslední minuty střetnutí Jihočechům vůbec nevyšly, scénář byl podobný jako v premiérovém zápase letošní sezony na západě Čech. Během posledních pár minut vstřelili hosté pět branek a bylo rozhodnuto. „Na ten zápas se připravujeme celý týden, ale že selžeme v tolika případech ve vyložených šancích, to jsem nečekal. Střelecké příležitosti máme, ale nedokážeme je vůbec využít. Máme až moc velký respekt, musíme se více tlačit do útoku,“ řekl po utkání trenér Karel Petržala.