„Lovosice jsou medailistou z loňského ročníku,“ odvětil trenér bez zaváhání na dotaz, zda by Lovosičtí podle papírových předpokladů měli být k poražení.

Znají je dobře

„Lovosice známe velmi dobře,“ dodal. S tímto protivníkem se Třeboň setkala i v přípravě na nejvyšší českou soutěž. „Jenže oni tehdy byli bez Kylíška,“ připomíná Petržala házenkáře reprezentačního kalibru. „S ním jsou určitě o hodně silnější.“


Zápas začne v třeboňské hale zítra v 10.30. „Musíme zabojovat, nic jiného nám nezbývá.“ Lovosičtí do nového ročníku vstoupili bez výraznějšího posílení. „Jsou podobní jako loni, víme, co nás čeká, musíme se dobře připravit.“ Trenér Třeboně tuší, že jeho ovečky nečeká jednoduchý úkol, ale přesto věří v úspěch. „Nic nevzdáváme dopředu, chceme vyhrát.“ Jediný jihočeský zástupce v extralize potřebuje body jako sůl.

Přijede ČT4 Sport

Přítomnost televizních kamer ostřílené Jihočechy nerozhodí. „Není to první zápas před televizními kamerami, nemělo by to hrát velkou roli.“ Hráči i realizační tým znovu budou spoléhat na tradičně vyspělého třeboňského fanouška. „U nás vždy bývala dobrá atmosféra, bylo by dobře, kdyby naši příznivci nezůstali doma u televizí, ale přišli nám zafandit. Podporu z hlediště moc potřebujeme,“ dodal trenér Jiskry Třeboň Karel Petržala.