Hned po poledni se totiž hrálo utkání Hranice – Maloměřice Brno, ve kterém se zrodilo velké překvapení. Hráči Cementu Hranice si připsali na konto vůbec první vítězství v celém ročníku (30:20), což znamenalo, že na třetím místě Strakonic v tabulce play out se již nic nemůže změnit.

Utkání v Kopřivnici začalo brankovou přestřelkou a jednou se dostali do vedení i Strakoničtí (3:4). Postupem času přeci jenom domácí přidávali na obrátkách a začali skóre navyšovat (8:5, 10:7, 13:8). Do konce prvního poločasu Jihočechům utekli až na sedm (17:10 ) i osm gólů (19:11).

Naopak ve druhém poločase domácí střelba polevila a Strakoničtí se dotáhli až na tři branky (25:22 a 26:23). Kopřivnice však zvrat nedopustila a v klidu si dokráčela pro výhru.

Porážka Strakonické mrzet nemusí. Jsou zachráněni a vše mohou oslavit se svými fanoušky v posledním domácím utkání 3. května od 18.30 hodin proti házenkářům z Nového Veselí.

KH Kopřivnice – HBC JVP Strakonice 34:28 (19:12)

Branky Strakonic: L. Kaplan 5, M. Němec 4/1, O. Sedláček 3/2, A. Nejdl, M. Nejdl 3, T. Pek, F. Lukeš, E. Wildt 2, M. Nový, T. Brůha, O. Landsinger, L. Fencl 1. Vyloučení: 2:6. ŽK: 1:0.