Po úvodní porážce, kterou si svěřenci trenéra Jordáka přivezli z haly Dukly Praha ve středu, si spravili chuť s Lovosicemi. Ve druhém kole extraligy házenkářů porazili Jihočeši čtvrtý celek loňského ročníku těsně 25:24.

V úvodní desetiminutovce viděli diváci vyrovnanou hru, vždy o krok vpředu byli ale hosté - 1:2, 3:4. Díky dvojnásobné přesilovce Jiskra odskočila na dvoubrankový rozdíl 6:4, 7:6, 10:8, náskok i díky dalšímu vyloučení Lovosic narůstal - 12:9. Velice dobrým výkonem přispěl k vítěznému prvnímu poločasu třeboňského celku brankář Pristaš, právě i díky jeho zákrokům vedi domácí 14:11.

Po první akci ve druhém poločase zvyšovali už na 15:11, ale chybami se sami připravili o slibný náskok - 17:16, 18:18, 19:20. V závěru nabídly oba celky dramatickou podívanou - 23:23, tři minuty před koncem zvýšili hosté na 23:24, výborný Pristaš však podržel své spoluhráče nad vodou, vzápětí Mlsna srovnal.

V poslední minutě měly míč ve svých rukách Lovosice, ale štěstí se přiklonilo k domácím. V posledních deseti vteřinách Kubík neproměnil jasnou brankovou příležitost. Naštěstí pro Třeboň se míč odrazil k Pristašovi, ten přihrál na Naimanna, a ten vybojoval devítku. Po rozehrání si vzal míč Mlsna a přestože byl hrubě faulován, svojí šanci proměnil.