„Hráčkám i nám trenérům se hodily,“ přiznává s úsměvem kouč Loko ČB Michal Kotvald. „Po psychické stránce jsme si trochu odpočinuli,“ vysvětluje. Série porážek vykonala ve hlavách házenkářek své, v posledních zápasech dělaly zbytečné chyby, přicházely o body, a tak volno jedině přivítaly.

Ve středu a v pátek se ale v suchovrbenské hale normálně trénovalo. „Věnovali jsme se hlavně obraně a herním kombinacím,“ tvrdí kouč Lokomotivy, která v neděli od 15 hodin hostí Kobylisy. Na jejich hřišti suchovrbenský celek utrpěl po vyrovnaném průběhu jednu z těsných porážek, které jej s odstupem mohou mrzet dvojnásob. „Je to hratelný soupeř, o to víc nám mrzí, že proti němu nevyrukujeme v nejsilnější sestavě,“ mrzí Michala Kotvalda. Ten postrádá zraněnou Vithovou (opět laboruje s kotníkem)a Keslerovou (studijní povinnosti). Druhá jmenovaná chybí družstvu už delší dobu. „Byla v Kanadě a nyní jí zaberou víkend studijní povinnosti. Chybí nám, vždyť na podzim byla po Klečacké druhou nejlepší střelkyní týmu,“ podotýká budějovický kouč.

Cíl na neděli je jasný – poprvé na jaře vyhrát! „Tentokrát už musíme bodovat, abychom se odlepili ode dna tabulky. Platit by měla důrazná obrana a rychlý přechod do útoku,“ domnívá se před nedělí trenér Kotvald.