Soutěžní přestávka? Ano. Tréninková? Rozhodně ne! Realizační tým házenkářek Lokomotivy České Budějovice přitáhl uzdu a naordinoval týmu tvrdou zimní přípravu.

Je to logická reakce na nevydařenou podzimní část, v níž Jihočešky jako nováček vyhrály v I. lize jen dvakrát, z toho doma kontumačně (se Slavií B). Nadílky převažovaly, proto jsou poslední.

„Naše výsledky nebyly odpovídající, a tudíž jsme se zaměřili na kondici, tvrdě trénujeme," prohlašuje předseda a trenér týmu žen Lokomotivy ČB Jan Reitinger.

S vedoucí Monikou Reitingerovou a kondičním trenérem Milanem Kupkou svolal své ovečky hned po svátcích. „Od té doby se scházíme v hale čtyřikrát, pětkrát týdně." Do terénu házenkářky nevyrážejí, prý aby se vyhnuly zraněním, kterých se nashromáždilo už tak dost… „Ze čtyřiadvaceti hráček zbylo dvanáct, některé čekají na operaci," kaboní se Reitinger.

Tuto sobotu Lokomotiva zavítá v rámci přípravy na turnaj do Ústí nad Labem, kde se střetne šestice týmů. V pátek 23. ledna odehraje přátelsky duel v Jindřichově Hradci. Mezitím čeká kádr dril v domácí hale.

V prvním jarním kole má Lokomotiva volno, a tak do soutěže zasáhne až 7. února, kdy přivítá Sokol Poruba B.