Lucie Hradecká se narodila  21. května roku 1985 v Praze. Česká profesionální tenistka vstoupila na okruh WTA v roce 2004. Spolu s Andreou Hlaváčkovou vyhrály ženskou čtyřhru na French Open 2011 a ženskou čtyřhru na US Open 2013. Obě hráčky se probojovaly také do finále Wimbledonu 2012, kde je zdolaly Venus a Serena Williamsovy. Obě mají ve sbírce i stříbro z OH v Londýně.

Andrea Hlaváčková se narodila 10. srpna v roce 1986 v Plzni. Profesionální tenistka, specialistka na čtyřhru, vstoupila na okruh ITF v sezoně 2000 a profesionálkou se stala v roce 2004.

Aktuálně spolu hrají turnaj Generali Ladies Linz 2015.

Andrea Hlaváčková:

Ve čtyřhře jste se v koncovce proti  páru Olaruová - Tatišviliová (Rumunsko/USA) docela trápily. Přitom zápas se vyvíjel jednoznačně 6:0 a 5:2, nakonec jste zvítězily až 7:6 (tie break 7:4). Závěr jste si zkomplikovaly?
Maličko jsme si to zavinily samy. Soupeřky navíc měly trochu štěstí. Přes mě tam byly nějaké průstřely přes pásku, ale zase je dobré si zahrát alespoň jeden takový těsný set.

Už si s Luckou povídáte o tom, jaká byla letošní sezona, která ale ještě neskončila…
Je jasné, že se o tom bavíme. Mluvily jsme o šanci dostat se na Turnaj mistryň, takže jsme rekapitulovaly, co jsme v sezoně udělaly špatně,  co dobře a co by se příští rok mělo zlepšit. Asi to necháme na bilancování až po sezoně, ale doufáme, že ten konec ještě vylepšíme.

Čas běží neuvěřitelně rychle, nevyrazily jste v Linci už pomalu na vánoční nákupy?
Vůbec ne. Ještě na to není čas. Já jsem do Rakouska přijela přímo z Číny, Lucka přes Česko o dva dny dřív. Spíš se snažíme trochu pošetřit energii. Na trajdání venku není moc hezké počasí. Nechceme se nachladit.

Lucie Hradecká

Je jasné, že příští sezona bude i pro tenisty olympijská…
Budeme o nominaci do Ria bojovat. Body se vlastně počítají od půlky Paříže, což se nám tak úplně moc nezadařilo. Je na čase s tím trošku něco udělat.

Jak se vám líbí rodinná atmosféra turnaje v Linci?
Je to tu příjemné. Je tady dost českých fanoušků, včera jsme trénovaly a přišlo opravdu hodně našich příznivců. Je docela pěkné po nějaké době slyšet češtinu. Obě jsme toho doma v sezoně moc nepobyly. Z Prahy jsme tu byly asi za tři hodiny, to je strašná pohoda.