O formě Hluboké se naposledy přesvědčili v Šumperku, kde Kardinálové vyhráli 6:3 a 12:9. Hlubočtí jsou v euforii, na zápas jelo třináct hráčů a i v tomto ohledu domácí předčili.


V prvním utkání začal na kopci David Šťastný a svými nadhozy dovolil soupeři za celý zápas pouze čtyři hity a deset strikeoutů. Nejlepším pálkařem byl Jakub Mařík. Ten se v odvětě změnil v nadhazovače. Hluboká vedla 4:0, soupeř však vyrovnal a začínalo se znovu. „Třemi body v páté směně jsme získali zápas opět pod svou kontrolu. Když se nám za stavu 12:9 povedlo uhrát poslední out, byl double zvenku potvrzen,“ radoval se nejlepší pálkař v zápase David Šťastný.


Dvě výhry v Šumperku vynesly Hluboké lichotivé druhé místo v aktuální tabulce Českomoravské ligy. Než soutěž přeruší prázdninová pauza, utká se zítra doma dvakrát s Hrochy Brno: první duel začne ve 13.00, druhý přibližně v 15.30. „Zveme do našeho areálu všechny příznivce baseballu,“ vzkazuje trenér Kardinálů Jan Pirgl. „Přijďte nás podpořit,“ připojuje se předseda oddílu David Šťastný.