Zlivští si po vítězství v základní části hodně věřili, sebevědomí jim ještě narostlo po semifinále, v němž vyřadili Písek. Jenže v boji o titul je Nová Včelnice vyučovala z produktivity. V prvním utkání ve Zlivi vyhrála 5:0 a doma vítězství zopakovala (5:1).

„Víme, že finále jsme si prohráli sami,“ naráží vedoucí mužstva Miroslav Vebr na neproměněné šance, řadu nevyužitých přesilovek i samostatných nájezdů zlivských útočníků. „Ve statistikách bylo jasně vidět, kdo byl efektivnější. Včelnice měla šest přesilovek a dala z nich čtyři góly, my jich měli osm nebo devět a nedali jsme ani gól! Takhle se zápasy nevyhrávají,“ krčí rameny Miroslav Vebr a připouští, že zklamání bylo po finále veliké, ale hokejbalisty už přebolelo. „I když nás mrzí, že jsme soutěž nevyhráli, účast ve finále samozřejmě považujeme za úspěch.“

Vítězi z Nové Včelnice neupírá větší zkušenost hráčů s prvoligovými zkušenostmi, které nasbírali v Jindřichově Hradci. „Jejich největší tahoun (Marek Hembera, pozn.) první ligu hrál, byl to nejlepší střelec a strůjce hry. Jako tým Včelnice lepší nebyla, opticky jsme měli navrch my, jenže její produktivita byla úžasná,“ podotýká Vebr.

Co bylo platné, že svěřenci trenéra Martina Svatoše měli častěji míč na svých holích a vypálili na soupeřova brankáře více střel, když ho za dva zápasy překonali jedenkrát?

Jednou z příčin, proč soupeřova klec byla pro Zliv ve finále jako zakletá, mohla být absence kapitána Davida Šperla. „Chyběl nám moc, ale chyběl i v jiných zápasech a přesto jsme v nich dokázali uspět, protože síla v kolektivu byla,“ odmítá Miroslav Vebr jednoduché vysvětlení, že za neúspěchem stál jen Šperlův disciplinární trest. „Je ale pravda, že jeho tvrdou střelu nikdo nenahradí, a mít ho v přesilovkách, možná nám tam něco spadlo. A možná taky ne,“ přemítá obránce a zároveň vedoucí mužstva HBC Zliv.

Po letní odmlce má klub první schůzku až příští týden a jedním z témat určitě bude, s jakým kádrem Zliv vykročí do nové hokejbalové sezony. „Pokud vím, tak nikdo neodchází, maximálně někdo přijde. Zatím ale o nikom nevím,“ naznačuje Vebr, že léto u asfaltového hřiště nepřinese nijak dramatické změny.

Dá se očekávat, že stejné mužstvo bude mít stejné ambice, jako mělo v uplynulém ročníku II. NHbL. „Zase budeme chtít hrát play off a dosáhnout na co nejlepší umístění,“ potvrdil na závěr Vebr.