Vítěz základní části soutěže, Betonova Holubov, má bronz jistý, ale letos chce víc. Po dvou domácích zápasech to však má s Táborem nerozhodně 1:1 a série se stěhuje k Jordánu.

Zatímco v sobotním duelu Betonova dominovala (5:2), druhý den vládl na Pedagogu překvapivě Tábor (1:2). Ze soboty na neděli se oba týmy změnily k nepoznání.

Kapitán Holubova, obránce Jan Pokorný,  pochopitelně neměl z takové proměny vůbec žádnou radost. „Táborští byli aktivnější, nám se od začátku nedařilo. Pořádně jsme si nepřihráli, stále jsme byli vylučovaní… Prostě nám to nešlo," kroutil hlavou zkušený bek. „Včera to nešlo Táboru a nám ano, dneska to bylo přesně naopak," připustil Pokorný a lámal si hlavu, proč se jazýček vah přiklonil ze dne na den na stranu soupeře, jenž v sérii rozhodně není favoritem. „Od začátku bylo vidět, že si nedáme míček na půl metru. A přesilovky? Bída. V sobotu jsme dali v početní výhodě tři góly, tentokrát jsme v přesilovce pět na tři gól naopak dostali…"

Třetí a čtvrté semifinále uvidí o víkendu Tábor. Betonově se ze svého hájemství nechce, přestože tam byla úspěšná jen na polovic. „Musíme alespoň jeden zápas venku urvat, abychom se příští týden vrátili do Budějovic. Nezbývá, než jedno utkání vybojovat, jinak jsme ztraceni," konstatuje Jan Pokorný.

O něco spokojenější je s vývojem série soupeř Betonovy, který zvenku přivezl jedno vítězství. O totéž se nyní pokusí Holubovští, obhájci bronzu. V hlavách se jim však honí vzpomínky na loňskou sezonu. „Před rokem jsme s Táborem v semifinále vypadli. Taky jsme vedli 1:0 na zápasy a prohráli 1:3. Jako by se to opakovalo," obává se Pokorný, aby táborské  prokletí nepokračovalo.

V nejvyšší krajské lize Betonova figuruje třetím rokem. Dvakrát vyhrála základní část, výš než do semifinále ale zatím nedošla, bronz byl maximem. Hokejbalisté se pokusí posunout laťku výš. „Už víme, že kdybychom vypadli, budeme znovu třetí," podotýká bek Jan Pokorný a ujišťuje, že Holubov za stavu 1:1 zbraně neskládá. „Budeme se snažit, dáme do toho všechno, i když sestavu lepíme, jak se dá. Mimo hru jsou zranění Kaše, Bláha, Vacek…"

Otazník možná visí nad dalšími: s bolestivou grimasou opouštěl bojiště Radek Kuebach, jenž se ve třetí třetině dlouho zvedal z asfaltu.
Betonova se pokusí najít na soupeře stejně účinný recept, jaký vytáhl z rukávu v neděli Tábor. „Určitě budeme muset být aktivnější,  napadat; Tábor nás v neděli napadal tak, že jsme nestačili ani rozehrát. Musíme lépe přistupovat k hráčům, nedat jim moc prostoru, a hlavně víc střílet na bránu, protože jsme měli hrozně málo střel, které prošly ke gólmanovi," líčil Pokorný a naznačil, že právě post brankáře by mohl být soupeřovou slabinou: „Na gólmana Turánského si věříme, ale zatím nám to tam nepadá."

Tým Holubova musí překousnout fakt, že mu prostředí v Táboře není dvakrát sympatické. „Hřiště je asi nejhorší na jihu Čech. Asfalt je mnohde lepený, hodně hrubý, takže hrozně ničí hokejky. K tomu diváci, kteří umějí udělat atmosféru… Bude to zajímavé!"  slibuje kapitán Betonovy hokejbalovou válku o postup do finále.