Na jeho položení poskytlo finanční příspěvek 250000 korun město České Budějovice. „Zažádali jsme v dubnu o tři sta padesát tisíc, dostali jsme o sto tisíc méně, ale jsme za to moc rádi," posílá dík na magistrát města tajemník Pedagogu Ladislav Bláha.

Celkem nový povrch vyjde na necelých 700000 korun. „Přes tři sta tisíc korun si našetříme z našich příspěvků, k tomu finanční příspěvek z města a něco máme ze sponzorských peněz. Až bude povrch položený a všechno bude vyúčtováno, tak si budeme moci zažádat o dotaci také na Českomoravský svaz hokejbalu," říká Přemysl Horák z hokejbalového oddílu.

Původní klasický asfaltový koberec nahradil moderní plastový povrch speedo 3. „Především jde o zdraví hráčů a hlavně dětí. Jejich kolena, kyčle a další klouby," vysvětluje Horák. „Je to vyzkoušený povrch, který používají naše nejlepší kluby. Je mimořádně kvalitní a neklouže, ani když na něj naprší. To považujeme za nejdůležitější. Navíc je dostatečně pružný. Pro hokejbal naprosto ideální," informuje.

Nový povrch by měl být také dostatečně odolný. „Je použitelný i pro kolečkové brusle. Je tak možné na něm hrát i in – line hokej. Všichni zájemci o tento sport nyní jezdí hrát do Prachatic. My jim budeme moci nabídnout alternativu přímo u nás ve městě," nabízí další plus.

Stadion na Pedagogu po položení nové hrací plochy bude splňovat téměř všechny extraligové parametry. „Ještě musíme oddělit střídačky od trestných lavic a časomíry. To nás čeká a je to poslední, co musíme předělat. Potom budeme mít hřiště těch nejšpičkovějších parametrů," zdůrazní Horák. „Novým povrchem jsme udělali další krok, abychom od příštího roku mohli mít na Pedagogu hokejbalovou akademii."

Povrch se začal pokládat v pondělí a na konci týdne už se na něm bude poprvé hrát. V sobotu se uskuteční slavnostní otevření zrekonstruovaného stadionu. Úplně první zápas, který se na něm uskuteční, bude duel žákovské ligy mezi domácím Pedagogem a Dobřany. „V půl dvanácté bude vhozeno slavnostní buly. Celý program pak doplní exhibice našich nejmenších," informuje Bláha.