Po prvním utkání play off má blíž k postupu Betonova. Obhájce titulu vyhrál 4:2. Lišáckou fintou se blýskl Ivo Gallistl. V důležitý okamžik překvapil brankáře Pedagogu. "Zpoza brány jsem to zkusil. Jednou za čas se mi to povede… Brankář se přesouval, protože míček poskakoval, nakonec jsem si ho stáhl a vystřelil na něj zezadu. Zkouším to tak, je to lepší, než nahrávat naslepo," vysvětloval. .

V tu chvíli Betonova vedla. A na hřišti houstla atmosféra. Ne náhodou - podle Gallistla rivalita mezi kluby trvá. "Je to derby. Jsme budějcký, je to mezi námi vypjaté. Čeká se, kdo vydrží déle v klidu, kdo první začne hrát víc do těla," líčí hráč Betonovy Ivo Gallistl, jenž nečeká, že by se situace v odvetě vyhrotila: "Známe se, a proto si myslím, že to je jen takové pošťuchování. Oni možná něco zkusí, aby nás vyhecovali, ale asi to nebude nic strašného," uvažuje.


Třetí třetina rozhodla. Betonova otočila skóre. Tomáš Bílý, nejlepší brankář základní části II. NHbL, po řadě dobrých zákroků pustil dva slepené góly. Ten druhý, na 3:2, si vyčítal. "Udělal jsem chybu. Nepokryl jsem si tyčku nohou. Nestihl jsem se přesunout, takže a mezi tyčkou a nohou vznikla mezera, kam míček podle mého názoru se štěstím spadl. Nevím, jestli to byla cílená nahrávka, anebo střílel na jisto, ale trefil nohu, kterou jsem si dal vlastní gól," líčil.

Podobné branky padají i v hokeji. "Škoda, třeba bychom zápas nějak uhráli, ten gól mě mrzí," sypal si Bílý popel na hlavu. Ale možná až příliš, protože v tu chvíli už jeho Pedagog byl na hřišti pasivnějším týmem. Betonova tlačila na pilu, gól visel ve vzduchu… 

Sobotní čtvrtfinále na Branišovské potvrdilo, že derby má pořád náboj. Aktérům rozhodně nezevšednělo. Brankáři však zachovali chladnou hlavu, do drobných rozmíšek a slovních půtek se nepouštěli. "Zápasy jsou známy určitou rivalitou. Nechci přímo říkat, že oba týmy se vyloženě nemusí, ale možná to tak trochu je… Já osobně proti nim nic nemám, ale když hrajeme proti Betonově, je to vždycky vypjaté. A myslím, že to je svým způsobem dobře," pousmál se brankář Pedagogu.