Trenéry týmu jsou Vratislav Malecha a Milan Koblas, jenž se k hokejbalu vrátil po několikaleté pauze. „Jsme strašně rádi, že Milan zase začal s naší mládeží pracovat. Považujeme ho za legendu našeho klubu a jsme rádi, že je znovu zpátky. S Vráťou Malechou tvoří výbornou dvojici trenérů a věříme, že tým dovedou až do finálového turnaje," přeje si předseda SK Pedagog Přemysl Horák.

Hokejbalová extraliga mladšího dorostu se hraje ve třech skupinách, ze kterých si vždy dva nejlepší celky zajistí postup do finálového turnaje o titul. Pedagog je zatím ve skupině B čtvrtý, ale se stejným bodovým ziskem, jaký má druhý Suchdol nad Lužnicí. „První je suverénně Hostivař, kde pracují s mládeží ještě lépe než my," směje se jeden z trenérů Vratislav Malecha.

Úvod sezony nebyl ze strany Pedagogu ideální. „Měli jsme málo hráčů a první tři zápasy jsme prohráli. Pak se ale karta obrátila. Začali jsme vyhrávat a posunuli jsme se v tabulce nahoru," pochvaluje si.

Především doma se Pedagogu daří. „Prohráli jsme jenom s Hostivaří. Jinak vyhráváme. Vyhovuje nám náš nový plastový povrch, který se loni na podzim podařilo instalovat i díky finanční podpoře ze strany města," na dálku Malecha děkuje. „Pomohlo by nám i nové osvětlení. Především teď v zimních měsících, kdy je brzy tma," přeje si Malecha další vylepšení areálu.

V posledním utkání Pedagog doma přehrál Suchdol nad Lužnicí vysoko 6:1. „Utkání vyšlo naší první formaci, která dala pět gólů ze šesti. A v důležitých momentech nás podržel výborný gólman Svoboda," chválí Malecha.

V neděli čeká mladíky z Branišovské ulice důležitý zápas. V pravé poledne přivítají na svém stadionu třetí Kovo Praha. „Chceme vyhrát a poprat se o druhé místo, které by znamenalo postup do finálového turnaje. Ten by se měl uskutečnit v rámci mistrovství světa v Pardubicích. To ještě ale není potvrzená informace," zdůrazní Malecha.