V sobotu bylo na roudenském EON stadionu pořádně veselo. Sešly se zde slavné hokejové osobnosti, aby pomohly dobré věci. Jen místo bruslí měli hokejisté na nohou kopačky.

Kapitáni Martin Hanzal a Milan Gulaš přivedli na roudenský pažit dvě jedenáctky, které si to rozdaly s fotbalovým míčem. O výsledek však nešlo. Důležité bylo, že výtěžek z tohoto exhibičního utkání šel na konto veřejné sbírky ve prospěch handicapovaného Pavla Hronka.
Nápad uspořádat benefiční utkání se zrodil v hlavách Veroniky Gulašové a Lenky Hanzalové, manželek vynikajících českobudějovických hokejistů. S organizací jim vydatně pomáhala ještě Lenka Smržová.
„Cílem je pomoci handicapovanému Pavlovi postavit se znovu na nohy. Potřebuje nákladnou, ale velice účinnou rehabilitaci, jakou mu poskytují v Piešťanech. Jsem zdravotní sestra a sama vím, jak kvalitně na Slovensku takovým lidem pomáhají. Proto jsme daly s Lenkou hlavy dohromady a vymyslely tuto akci. A naši manželé nám rádi pomohli," vysvětluje manželka Milana Gulaše Veronika.
Přítomné diváky, kteří též zakoupením vstupenky Pavla Hronka podpořili, pak bavili na hřišti nejen hokejisté, ale i osoby ze světa šoubyznysu. V dresu Hanzi týmu se například objevil známý bavič Miloš Knor. „Nejsem fotbalista, hokejista ani slavná osobnost, tak co tu vlastně dělám? Prostě jsem jel náhodou okolo a máte štěstí, že tu jsem," pobavil diváky Knor.
Hlavní pozornost ovšem na sebe poutala Iva Pazderková, známá též jako „Blbá blondýna" z televizního pořadu Na stojáka. Ochotně se převlékla do rozhodcovského úboru a v prvním poločase bavila návštěvníky jako hlavní sudí. „Nestrpím odmlouvání. Teď uděláš pět kliků," potrestala například za řeči Jana Kováře, který se jen těžko smiřoval s penaltou nařízenou za sporný faul uprostřed hřiště.
Druhou půli již sledovala Iva Pazderková z tribuny a hokejisté převlečení za fotbalisty pojali druhý poločas přece jen v méně přátelském duchu než poločas první a souboje tak byly o něco intenzivnější. „Po přestávce už hra nebyla tolik přerušovaná, takže jsme se opravdu víc proběhli. Myslím si však, že o fotbale to tolik nebylo. Hlavní je, že jsme se potkali s kamarády a pomohli navíc dobré věci," potvrdil hráč Magnitogorsku Jan Kovář.
Zápas nakonec skončil nerozhodně 4:4, výsledek však skutečně důležitý nebyl. Organizátorům se podařilo na akci vybrat více než 300 tisíc Kč a lidé mohou na účet veřejné sbírky i nadále přispívat. Za 50 tisíc korun byl například o poločasové pauze vydražen dres Chicaga, letošního vítěze Stanley cupu.
Pět tisíc korun dal zase hokejový nadšenec za hokejku Václava Prospala, který se v útulném roudenském areálu objevil podobně jako další slavný exbudějovický hokejista Radek Dvořák.
Fotbalovým zápasem však program neskončil. Po skončení mače vystoupil na pódiu kouzelník Radek Bakalář nebo zpěvačka Radana Labajová a další hosté. Děti si mohly zastřílet pukem na hokejového brankáře.
„Věřím, že se všichni dobře pobavili. Dopadlo to nakonec ještě lépe, než jsme očekávaly. Byly jsme s Lenkou překvapené, že peníze nebylo nakonec až tak těžké získat. Hlavní je získat si důvěru přispěvatelů, proto musí vše probíhat naprosto transparentním způsobem," říká Gulašová a netají se, že by chtěla potřebným pomáhat i nadále. „Již nyní uvažujeme, že bychom příští rok rády uspořádaly hokejové utkání. Chceme přilákat také návštěvníky a jsme rády, že se jich v Roudném sešlo tolik. I jim patří velký dík," váží si podpory fanoušků Veronika Gulašová s Lenkou Hanzalovou.

Pavel Hronek: „Bylo to úžasné odpoledne a budu na něj vzpomínat jenom v dobrém. Mám radost, že se tu sešlo tolik lidí ochotných pomoci mi ke splnění mého cíle postavit se na nohy. Už jsem strávil po nemocnicích spoustu času, a proto bych chtěl být jednou doktorem a pomáhat lidem, tak jako pomáhají oni mě. Rehabilitace na Slovensku není vůbec levná, přitom mi ale velmi pomáhá. Chtěl bych se do Piešťan zase vrátit, abych tam mohl cvičit a posunout se o krok dál."

Jak nastoupili:

Hanzi tým:
M. Hanzal, Kučera, Šafář, Krejčík, Vrbata, Salák, Škoda, Vondrka, Kutlák, Vak, Mertl, V. Nedorost, Rousek, Kuchejda, F. Novák a Knor.
Guli tým:
Gulaš, Šimánek, Pekárek, Vlašic, Ševc, Kotalík, J. Kovář, Vráblík, Kotaška, Červený, Makovský, Prokop, Zíb a Maršán