Profesionální hokejisté již začali polykat první tréninkové dávky v přípravě na novou sezonu, ti amatérští z Rangers Ševětín ještě vstřebávají velký úspěch, kterého dosáhli na nedávném otevřeném mistrovství České republiky a Slovenska.
Jeho jubilejní desátý ročník proběhl v Berouně. Jihočeši se kvalifikovali na finálový turnaj díky prvenství na kvalifikačním turnaji v Nymburku. „Turnajů  se mohou účastnit amatérské týmy včetně těch z krajského přebor," vysvětluje Bohumil Lidral z Rangers Ševětín.
Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 60 mužstev a do finálového turnaje se probojovali vítězové dalších kvalifikačních turnajů v Trenčíně, Plzni a Kopřivnici. Berounský zimní stadion tedy přivítal čtyři nejlepší týmy.
V prvním semifinále vyhrál účastník okresního přeboru Olomoucka Everest Tršice nad Libchavou Predators 8:2. „Tým Libchavy tvoří převážně hráči České Lípy a ta letos vyhrála liberecký krajský přebor. Českolipští v krajské soutěži zdolali i Lomnici nad Popelkou, která se představila  v březnu v Českých Budějovicích, když hrála s David servisem kvalifikaci o druhou ligu," přibližuje poraženého semifinalistu Bohumil Lidral.
Ve druhém semifinále se pak ševětínští Rangers utkali s vítězem slovenské kvalifikace HC Galaxy Kežmarok. Jihočeši zvítězili brankami Kadlece, Šulčíka, Horáka, Votruby a Dušáka 5:2 a postoupili do finále.
V zápase o třetí místo zdolala Libchava Kežmarok 6:4.
Finále proti Tršicím ovládl Ševětín a po výhře 3:0 se radoval z mistrovského titulu. Góly Rangers zaznamenali Kadlec, Votruba a Mikeš. „V dresu Tršic nastoupil bratr českého reprezentanta Davida Krejčího Zdeněk," přidává zajímavost Bohumil Lidral.
Hokejisté Rangers Ševětín usedli na trůn pro vítěze československého mistrovství po dvou letech.